به گزارش افکارنیوز،

نادر قاضی‌پور امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان که با حضور وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی برگزار شد اظهار کرد: انتظار این است که وزارت کار از حق و حقوق کارگران دفاع کند، چون تنها در آذربایجان‌غربی ۹ هزار کارگر ساختمانی بیکار هستند و متاسفانه عباس آخوندی نیز مسکن را خواباند، چون ۲۵ درصد اشتغال به مسکن ارتباط دارد بنابراین در زمانی که نه کار و نه بیمه‌ای وجود دارد، خانواده‌ها باید چه کاری انجام دهند.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون ۹۰ درصد وام کارگران روستایی و کشاورزی استان برگشت خورده و تنها ۱۰ درصد سرمایه به خودشان بازگشته و بنابراین باید از کارگر دفاع شود.

عضو فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی گفت: کارگر رکن اصلی نظام است و نخستین شهید نیز در آبادان یک کارگر بود بنابراین باید قدر کارگران را دانست.

وی در ادامه تصریح کرد: باید همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران انجام شده و همه حقوق مسوولان لشکری و کشوری با هم باشند.

قاضی‌پور تاکید کرد: باید وزارت کار اجازه دهد تا مدیران کل استان در تامین اجتماعی و کار و تعاون و رفاه اجتماعی و نیز بهزیستی، کارمندان خود را تبدیل وضعیت کرده یعنی قرارداد مستقیم با آنان داشته تا آن‌ها احساس امنیت شغلی کنند.

وی با بیان اینکه بهزیستی جزو مشاغل سخت است گفت: بهزیستی با معلولان، بیماران، یتیمان، شیرخوارگان و بی‌سرپرستان سروکار دارد بنابراین باید به این حوزه نیز توجه داشت.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجلس مصوب کرده تا استانداران از اختیارات بیشتری برخوردار شوند افزود: بنابراین باید استانداران در هر حوزه اختیارات قانونی خود را داشته باشند.

وی با بیان اینکه آذربایجان‌غربی در صنایع تبدیلی مقام نخست کشور را دارد اظهار کرد: باید در شهرستان محروم تکاب چند گاوداری دو هزار راسی صنعتی راه‌اندازی شود تا مردم در کشاورزی و دامداری فعال باشند، چون در آن صورت در غلبه بر تحریم‌ها به موفقیت دست می‌یابیم.