به گزارش افکارنیوز،

حجت‌الاسلام محمد قمی عصر امروز در جمع بانوان فعال فرهنگی مازندران، اظهار کرد: از ابتدا در مکتب امام نقش بانوان در پیشبرد انقلاب اسلامی جدی و اساسی بوده نه صوری و ظاهری؛ اگر غفلتی در مقاطعی شده فکر می‌کنم راه نجات ما بازگشت به مکتب امام در جمیع جهات است.

وی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اگر از مکتب امام غفلت کنیم سیلی می‌خوریم و باید به مکتب امام برگردیم، افزود: باید تحلیل غنی‌تری از اینکه خانم‌ها مهم هستند شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اضافه کرد: راه طولانی و مسیر دشوار است و شک نداریم کار سنگینی بر دوش خانم‌های انقلابی است.

این مسؤول با بیان اینکه انقلاب اسلامی جلوه‌ای از تشعشعات وجودی فاطمی است که همواره دارد جلوه‌گر می‌شود، تصریح کرد: یکی از برکات انقلاب اسلامی حوزه علمیه است که در حال حاضر ۵۵ هزار فارغ التحصیل حوزه علمیه خواهران داریم ثمرات فضای خواهران در انقلاب اسلامی تنها در این مسائل خلاصه نمی‌شود که باید تحلیل جدی صورت گیرد اصل انقلاب اسلامی و پیشبرد انقلاب تجلی و تشعشع انوار منیر بی‌بدیل عالم حضرت صدیقه طاهره (س) است.

قمی ادامه داد: قبل از انقلاب اسلامی ایام فاطمیه نداشتیم همین ایام به برکت انقلاب اسلامی است که بانوان از آدرس غلطی که دنیا دارد به آنان می‌دهد دارند به مرز‌های مؤثر انسانی، معنوی، عدالت و امامت و رهبری امت نزدیک می‌شوند.

وی با اعلام اینکه سخنان امام راحل (ره) رونمایی از حقیقت اسلام است که فرمودند: با دست همین بانوان به دهان دشمن زدم و دولت منحوس را برکنار کردم، اظهار کرد: حواس‌مان باشد ما گام پیش روی انقلاب قرار داریم بخشی از مسیر را آمده‌ایم گرچه اشتباهات و کوتاهی‌هایی داشتیم، ولی بخشی از یک مسیر را به‌خوبی طی کردیم به دامنه‌ها بلکه به مراحل خوبی از صعود این کوه رسیدیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی افزود: درست است این چهل سال خیلی سخت گذشته، ولی خوب گذشته و گام‌های بعدی را باید برویم و در این زمینه هر فردی سهم و نقشی برعهده دارد اگر در بزنگاه‌هایی کوتاهی کنیم مسؤولیت بر گردن ماست و باید پاسخگو باشیم.

این مسؤول با اشاره به اینکه حقیقت انقلاب اسلامی که مظلوم واقع می‌شود و باید به جامعه عرضه شود، خاطرنشان کرد: حتما باید جبهه واحد برسیم و سازمان تبلیغات اسلامی اگر در این مسیر کاستی‌هایی دارد باید ارتقا یابد و نه بلکه متحول شود. حتما در مواجهه با موانع چه از جنس مسؤولان و سایر نباید کوتاه بیاییم.

وی با اشاره به اینکه در این زمینه حوزه علمیه خواهران باید خیلی موفق‌تر از گذشته عمل کند که این مهم با گزارش کار دادن نیست، تصریح کرد: سازمان تبلیغات اسلامی دیگر گزارش کار دادنش برای هیچ کس جذاب نیست و گوشم از این گزارش‌ها پُر است بلکه باید مردم ثمره عینی این فعالیت‌ها را مردم در زندگی‌شان حس کنند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با تأکید بر اینکه تبلیغ تنها وظایف روحانیون و طلبه نیست بلکه شأن مسلمانی و انقلابی‌گری است، خاطرنشان کرد: باید تبیین مؤثری باید از انقلاب صورت گیرد و سازمان تبلیغات اسلامی نیز حامی و خادم مبلغان واقعی اسلام است و باید مؤثرتر در این زمینه گام برداریم.