به گزارش افکارنیوز،

­رئیس جمعیت لبنانی معروف به «قولنا و العمل» (گفتار و کردار ما) اعلام کرد ایران قدرت جهانی بزرگی است و هرگز نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

شیخ احمد القطان، رئیس جمعیت «قولنا و العمل» لبنان در خصوص چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران گفت: ایران اسلامی امروز یک قدرت جهانی است که هیچکس نمی‌تواند آن را نادیده بگیرد و همه این‌ها از ثمرات انقلابی است که بر حفظ وحدت اسلامی استوار است.

وی اظهار داشت: اگر انقلاب امام خمینی (ره) بر اساس مذهب، طایفه‌گری و نژاد بنیان نهاده می‌شد؛ این انقلاب از بین می‌رفت و تا به امروز باقی نمی‌ماند. کاملا روشن و شفاف است که انقلاب امام خمینی (ره) انقلاب مستضعفان و حامی تمام مظلومان دنیاست و حمایت ایران اسلامی از جنبش‌های مقاومت فلسطین در این راستاست.

وی افزود: ایران اسلامی حامی جنبش‌های مقاومت فلسطین است که اغلب جنبش‌های اسلامی سنی مذهب هستند. پس چرا از آن‌ها حمایت می‌کند؟ زیرا ایران به یاری مستضعفان و مظلومان تاکید دارد از همین رو حامی فلسطین است. 

القطان تصریح کرد: آنچه مقاومت در لبنان محقق کرد از ثمرات این انقلاب مبارک در ایران و پیروزی این انقلاب اسلامی است. کمترین کاری که ما در برابر کار‌های جمهوری اسلامی در لبنان می‌توانیم انجام بدهیم؛ این است که از جمهوری اسلامی ایران تشکر کنیم. ما باید به این جمهوری اسلامی که از هیچ کوششی برای حمایت از لبنان دریغ نکرد، وفادار باشیم. پیروزی‌های مقاومت لبنان متعلق به شیعیان نیست بلکه متعلق به تمام لبنانی هاست.