به گزارش ايسنا، اين مرجع تقليد در ابتداي درس خارج فقه در مسجد اعظم با بيان اين مطلب به روايتي اشاره و تصريح كرد: پيامبر(ص) و امام علي(ع) مراقبان و پاسداراني داشتند در حالي كه آنان در اوج يقين به خدا بودند و نيازي به مراقب نداشتند اما براي حفظ ظاهر و اينكه مردم چيزي نگويند اين كار را ميكردند.

وی ادامه داد: انسان می‌تواند به مرحله والایی از یقین برسد که نیازی به مراقب نداشته باشد و اگر پاسداری دارد برای حفظ ظاهراست.

این مرجع تقلید افزود: افرادی مانند اولیاءالله به عالی‌ترین مقام یقین می‌رسند و در این صورت خود را نیازمند به هیچ حافظی جز ذات باری‌تعالی نمی‌دانند و اگر مراقبی می‌گذارند برای حفظ ظاهر است.

این مفسر قرآن ادامه داد: یقین به ذات پاک خدا و قدرت لایزال او و اعتماد انسان به چنین قدرت بی پایانی موجب آرامش بیشتر در زندگی می‌شود و آزادگی فوق‌العاده می‌آورد البته یقین درجاتی دارد و هرچه درجه بالاتر برود آثارش بیشتر است.

وی افزود: مطالعه بیشتر در آثار خداوند که قرآن در جای جای خود مردم را به تدبر در آیات الهی ارجاع می‌دهد و دیگری عمل پاک و خالصانه دو عامل برای افزایش یقین است و هرقدر اخلاص بیشتر باشد درجه یقین بالاتر می‌رود.

این مرجع تقلید با اشاره به آغاز رقابت‌های انتخاباتی تاکید کرد: این انتخابات بسیار حساس و مهم است و بعد از اینکه مردم در ۲۲ بهمن آزمون خود را به خوبی دادند باید دشمن را در انتخابات هم ناکام کنند زیرا دشمن به ایجاد اختلاف و نابسامانی در جامعه دل بسته است.

وی تصریح کرد: مردم با وجود مشکلاتی مانند گرانی و تورم در جایی که احساس کنند باید حضور داشته باشند حضور دارند.

مکارم شیرازی تاکیدکرد: دشمن دو هدف را دنبال می‌کند و می‌خواهد ایجاد اختلاف در درون کند و دیگر اینکه استقبال مردم وجود نداشته باشد و اگر آرامش و استقبال باشد روز عزای دشمنان است.

وی در توصیه به کاندیداها بیان کرد: کاندیداها باید سه چیز را رعایت کنند، بی تقوایی در تخریب، خرج کردن و دادن وعده‌های توخالی که خلاف شرع است و امیدوارم کاندیداها این کارها را نکنند و از راه‌های درست وارد شوند.

اين مرجع تقليد تاكيد كرد: ما در نظام اسلامي داريم خدمت ميكنيم و نظام ليبرالي نيسيتم كه با دزدها و مافيا براي راي جمع كردن متحد ميشوند ما بايد در چارچوب اسلام حركت كنيم.