به گزارش فارس در پی تلاش گروههای ناشناس برای بمبگذاری در دفتر آیتالله سیستانی در جنوب این کشور و در دفتر حجتالاسلام سید محمود الحسنی الصرخی و ایجاد درگیری بین طرفداران دو مرجع عراقی و شیعیان این کشور، دفتر آیتالله سیستانی دست داشتن در این اتفاقاتها را رد کرد.

به گزارش پایگاه «السومریه نیوز» دفتر آیت‌‌الله سیستانی در بیانیه‌ای علاوه بر رد این اتهام‌ها که در رسانه‌ها منتشر شده است، از همه خواست تا به قانون ملتزم و از خشونت دوری کنند.

بنابر این گزارش، از روز شنبه سلسله تلاش‌هایی برای حمله به دفاتر آیت‌الله سیستانی و حجت‌الاسلام الحسنی الصرخی در بصره، دیوانیه، ذی‌قار و قادسیه رخ داده است و رسانه‌های ضدشیعی در عراق و منطقه تلاش کرده‌اند این حوادثرا به درگیری یاران دو مرجع شیعی عراقی و درگیری شیعی شیعی مربوط بدانند.

جریان‌های وهابی و ضدشیعی در پی خروج نیروهای آمریکایی از عراق و حوادثسیاسی پس از آن از جمله مسئله طارق الهاشمی، بارها تلاش کرده‌اند، آیت‌الله سیستانی و دفتر ایشان را به برخی حوادثسیاسی و امنیتی در عراق مرتبط کنند.

پیش از این نیز این جریان با انتشار خبر سفر قریبالوقوع آیتالله هاشمی شاهرودی به عراق تلاش کردند درگیری مرجعیت با مرجعیت را در این کشور پیش بکشند که با هشیاری مراجع عظام و دفتر آیتالله هاشمی شاهرودی خنثی شد.