به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه در میزگرد انتخاباتی که با حضور حجتالاسلام قاسم روانبخش نماینده جبهه پایداری و حجتالاسلام محمد زارع فومنی نماینده جبهه مردمسالاری در دانشگاه تهران برگزار شد، حضور گسترده مردم در انتخابات را مهمتر از ترکیب مجلس دانست و گفت: همه باید تلاش کنیم تا گستردگی حضور مردم در انتخابات اتفاق بیفتد.

وی افزود: اگر منافع شخصی نماینده، منافع گروهی، حزبی و حتی تعصب‌های منطقه‌ای به مصالح و منافع عمومی مردم ترجیح پیدا کند اولین قدم برای غیرمردمی و غیرانقلابی بودن برداشته می‌شود.

دبیرکل حزب مؤتلفه ادامه داد: ‌اگر کسی نماینده مجلس شد نماینده عامه مردم است و نماینده فردی که به او رأی داده نیست لذا باید منافع مردم را در نظر بگیرد.

حبیبی اظهار داشت: یک اولویت بی‌چون و چرا داریم که آن حفظ آرمان و ارزش‌های جمهوری اسلامی ایران است.

وی خاطرنشان کرد: مجلس نهم باید برای مسائل اقتصادی درجه اهمیتی بیش از مسائل گذشته قائل باشد.

حبیبی گفت: معتقدم بعد از اولویت حفظ ارزش‌های اسلامی مجلس نهم باید به مسائل اقتصادی بپردازد.

وی تأکید کرد: ‌اعلام سال جهاد اقتصادی از سوی رهبری یک رهنمود اساسی است که باید به آن توجه کنیم.

وی افزود: اقتصاد باید با رونق تولید، نیازمندی‌های داخلی کشور را رفع کند و با یک نگاه صادراتی قدرت صدور محصولات ما را در بازارهای جهانی داشته باشد.

عضو جبهه متحد اصول‌گرایان گفت: اصلاح‌طلبان نمی‌توانند تاریخ گذشته خود را منکر شوند. در دوران ۸ سال حکومت اصلاحات موضوع بسیار مهم اقتصاد سوبسیدی را می‌دانستیم اما به آن توجه نشد.

حبیبی ادامه داد: بعد از اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها بود که جلوی قاچاق بنزین و گازوئیل به کشورهای اطراف گرفته شد؛ آیا دولت اصلاحات در طول هشت سال حاکمیتش می‌دانست که اقتصاد سوبسیدی مضر است یا خیر؟ اگر می‌دانست چه کار کرد؟

وی اظهار داشت: چه کسانی بودند که در مجلس ششم شعار مرگ بر استبداد سر می‌دادند؟ آیا آنها منظورشان استبداد ناصرالدین شاه بود؟ نه این طور نبود.

وی گفت: در مجلس سوم اوضاع طوری شد که کروبی خطاب به شیرزاد عضو جبهه مشارکت گفت که سخنان شما همان سخنان رادیو اسرائیل است؛ کارهایی که در مجلس ششم انجام شد در موضع براندازی بود و چون بنیه ما قوی بود مشکلی پیش نیامد.

حبیبی تصریح کرد: ‌ در دوره اصلاحات بود که شهادت مسخره شد و حماسه عظیم عاشورا به وسیله اصلاح‌طلبان به سخره گرفته شد.

دبیرکل حزب مؤتلفه یادآور شد: حادثه ۱۸ تیر را چه کسی راه انداخت؟ در فتنه ۸۸ بسیاری از اصلاح‌طلبان یا ساکت ماندند یا از فتنه حمایت کردند. تاریخ ما این مسائل را فراموش نمی‌کند.

حبیبی اظهار داشت: اصول‌گرایان در مجلس هشتم با تشکیل فراکسیون اصول‌گرایان کاری که قبل از انقلاب کردند را ادامه دادند.

وی افزود: ‌ بنای ما بر این است که اگر وارد مجلس شدیم انسجام اصول‌گرایان را حفظ کنیم؛ اما اختلاف سلیقه‌هایی ممکن است در روش‌ها با هم داشته باشیم.

دبیرکل حزب مؤتلفه در پایان گفت: یک کلیت ما را در جبهه متحد اصولگرایان به هم نزدیک کرد؛ ما براساس جذب حداکثری و دفع حداقلی حرکت کردیم البته قبول دارم درجات اصولگرایی متفاوت است اما اصولگرایی یک کفی دارد که هرکس این کف را دارا باشد ما آن را اصولگرا میدانیم.