به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، حجتالاسلام محمد زارعفومنی دبیر جبهه مردمی اصلاحات در میزگرد انتخاباتی که امروز و با حضور محمدنبی حبیبی و قاسم روانبخش در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: امروز که به اینجا آمدم فقط میخواستم مردمی بودن خودم را اثبات کنم؛ بنده به حقوق مردم احترام میگذارم و معتقدم حق مردم تاکنون ضایع شده است.

وی افزود: شعار ما ولایت‌مداری، پیشرفت و عدالت‌محوری است. ‌ما پایبند به اصول قانون‌اساسی هستیم و به آن احترام می‌گذاریم.

زارع‌فومنی با بیان اینکه اصول‌گرایان هنگامی که قدرت را در دست داشتند چه گلی بر سر مردم زدند، ادامه داد: مجلس در رأس امور است و نمایندگان باید معلوم کنند که وکیل‌الدوله هستند یا وکیل ملت.

دبیر جبهه مردمی اصلاحات با اشاره به اینکه اصول‌گرایان سال‌ها در قدرت بوده و پول دست‌شان بوده است، گفت: گروه‌های سیاسی به خاطر منافع خودشان برخی کارها را می‌کنند؛ آن آقایی که ۱۲ روز در خانه بود باید جواب دهد.

زارع‌فومنی با بیان اینکه با افراطی‌گری چه از سمت اصول‌گرایان و چه از سمت اصلاح‌طلبان مخالفیم، گفت: ‌ ما با فتنه و انحراف از هر گروهی که باشد مخالفیم.

وی با بیان اینکه اولین برنامه ما جراحی اقتصادی کشور است، اظهار داشت: جریان انحرافی بداند ما از رهبری حمایت می‌کنیم و فتنه‌گران بدانند ما معتقدیم باید از رهبری حمایت کرد.

دبیر جبهه مردمی اصلاحات با تأکید بر اینکه مجلس هفتم و هشتم کم کارترین مجلس در دوران انقلاب بوده است، ادامه داد: ما با یک دکترین جدیدی وارد صحنه شده‌ایم و به دنبال اجرای تمامی مواد قانون اساسی هستیم.

زارع‌فومنی با بیان اینکه همه ما در اصول یکی هستیم، اظهار داشت: بحثما اصلاح قوانین و تغییرات عمده حکومت‌داری است. ما با ثروت‌اندوزی و افرادی که دنبال مقام هستند، مخالفیم.

وی اظهار داشت: بنده مشاور سابق آقای کروبی و مسئول ستاد اجرایی خاتمی و رئیس ستاد آقای هاشمی و مسئول هماهنگ کننده اصلاح‌طلبان بودم اما در آن زمان این افراد مورد تایید نظام بودند و ما از کسی دفاع کردیم که خود رهبری و نظام از آن دفاع کردند.

زارع‌فومنی خاطرنشان کرد: حاصل کارهای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی اصول‌گرایان این شده که مردم در صف برای خرید سکه می‌ایستند.

دبیر جبهه مردمی اصلاحات با بیان اینکه ما به گذشته کاری نداریم افزود: شعار ما این است " هموطن پیش به سوی مجلس مقتدر و مردمی ".

وی ادامه داد: ما می‌گوییم همه چیز باید از مجاری قانونی پیگیری شود، ما مخالف آشوب هستیم و می‌گوییم به جای خرافه‌گری قانون را اجرا کنید، حق ملت را به آقای خاوری دادید و در خارج از کشور حالش را می‌برد.

زارع‌فومنی اظهار داشت: ‌ به خدا قسم اگر من جای دولت و وزیر اقتصاد بودم استعفا می‌دادم؛ ‌ ما آمده‌ایم تا همان‌طور که امام حسین(ع) خواست بدعت‌ها را از بین ببرد در این جهت حرکت کنیم.

دبیر جبهه مردمی اصلاحات گفت: ما چند روز است پول بنر نداریم که به در و دیوار بزنیم؛ ما پول نداریم که تبلیغات کنیم از آن طرف ماهواره‌ها به ما حمله می‌کنند و به ما می‌گویند عامل سپاه قدس و عامل رهبری؛ البته من افتخار می‌کنم که سرباز رهبری باشم.

زارع‌فومنی خاطرنشان کرد: جبهه مردم‌سالاری به عنوان اصلاح طلب وارد عرصه نشده، فقط ما هستیم که به عنوان اصلاح‌طلب وارد انتخابات شدیم، البته من که به دنبال منافع خودم نیستم چرا که من کاندیدای مجلس نشدم.

وی افزود: جبهه مردمی اصلاحات به هیچ گروه و جناحی وابسته نیست و ما به دنبال نهادینه کردن اصلاحات حسینی هستیم.

زارع فومنی ادامه داد: هم دشمنان و هم اصول‌گرایان به ما بد و بی‌راه می‌گویند و ما این وسط مظلوم واقع شدیم.

دبیر جبهه مردمی اصلاحات در بخش پایان سخنانش گفت: اصلاً مهم نیست که کسی قبول داشته باشد من اصلاح طلبم یا نه. من خودم را قبول دارم که اصلاحطلبم؛ اصلاحات ارث پدری کسی نیست