به گزارش افکار نیوز؛ حجت‌الاسلام مهدی نوروزی امروز در گفت‌وگو با فارس در اردبیل، اظهار داشت: ما هیچ تغییری در لیست و سرلیست کاندیداهای مورد حمایت انجام ندادیم.

وی منصور حقیقت‌پور را سرلیست جبهه متحد اصولگرایی معرفی کرد و افزود: از حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین جواد صبور و مصطفی افضلی‌فرد جزو کاندیداهای مورد حمایت این جبهه هستند.

این فعال سیاسی ادامه داد: از حوزه انتخابیه گرمی جبهه متحد اصولگرایان از میرقسمت موسوی، مشگین‌شهر ولی ملکی و خلخال احمد شجاعی حمایت می‌کند ولی در حوزه انتخابیه پارس‌آباد در شرایط کنونی به تصمیم‌گیری قطعی برای حمایت از کاندیدایی خاص دست نزده‌ایم.

نوروزی با توصیه به تمام کاندیداها در آستانه آغاز فرجه تبلیغاتی گفت: ما از کاندیداها انتظار داریم نسبت به شعور ملت احترام قائل بوده و با عقلانیت بیشتر و دوری از هرگونه احساس جامعه را مجذوب برنامه‌ها و افکار و اندیشه‌های خود کنند.

وی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: کاندیداها با دوری از تطمیع مالی و وعده‌های دروغین باید به گونه‌ای رفتار کنند تا به شعور مردم توهینی نشود و اخلاقیات فدای رقابت‌های چند روزه نگردد.

رئیس جبهه متحد اصولگرایان در اردبیل تصریح کرد: مردم قرار نیست به پول و دارایی کاندیدا رای دهند بلکه رای مردم به صلاحیت افراد صالح و واجد شرایط است که می‌تواند اسباب انتخابات مقتدر را مهیا کند.

نوروزی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: نباید از درون انتخابات ما اشرافیت و پول پرستی بیرون بیاید بلکه همه کاندیداها با احترام به نظر مردم توانمندی‌ها را بیان کنند و از رفتارهای غیرانسانی و اسلامی پرهیز کنند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در مورد تعدد لیست کاندیداهای اصولگرایان در این دوره از انتخابات اظهار داشت: البته این شرایط در استان اردبیل حاکم نیست چرا که ما با همراهی جبهه پایداری فعالیت خود را تجمیع و یکدست کردیم و یک لیست مشترک ارائه دادیم.

نوروزی خطاب به فعالیت چند جبهه نوپدید با عناوین مختلف در حوزه اصولگرایی نیز اذعان داشت: معتقدیم این جریانات بیشتر در ایام انتخابات خودنمایی می‌کنند و بیشتر اهداف تبلیغاتی آنها سرمایه‌گذاری برای بعد از انتخابات است تا از فضای پیش آمده به نفع خود سوءاستفاده کنند.

وی در پایان گفت: قرار نیست از درون جبهه متحد اصولگرایان لیست متعدد و کاندیداهای متنوعی معرفی شود بلکه در استان سعی شده است اصولگرایان متحد یکدست در عرصه انتخابات حاضر شوند.