به گزارش افکارنیوز،

 نادر قاضی‌پور، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 19 اسفند) قوه‌ مقننه طی تذکری ضمن انتقاد از رویه بررسی نظر شورای نگهبان برای لایحه بودجه 98 گفت: با استناد به کدام قانون با یک یادداشت، رئیس کمیسیون تلفیق بودجه رقم 30 میلیارد ریال را به 50 میلیارد ریال در بودجه سال 98 تغییر می‌دهد.

وی با بیان اینکه نمایندگی قائل به شخص است و اختیاراتمان را به شخص دیگری نداده‌ایم، افزود: در نسخه چاپی گزارش کمیسیون تلفیق بودجه 98 عدد 30 میلیارد ریال وجود دارد، حتی اعضای کمیسیون هم می‌گویند برای تغییر این رقم رای‌گیری صورت نگرفته است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس خطاب به لاریجانی ادامه داد: آقای رئیس ما را تهدید می‌کند که زمان زیادی برای بررسی لایحه بودجه باید بگذاریم، ما که بچه نیستیم که قهر کنیم، اگر لازم باشد تا عید می‌مانیم تا قانون بودجه آشکار تصویب شود.

لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده ارومیه در مجلس اظهار داشت: ایراد شورای نگهبان به رقم 20 میلیارد ریال به این جهت بود که تبعیض‌آمیز می‌شد، تبصره (16) برای بخشودگی سود مرکب کسانی است که شما هم به دنبال آن بودید.

رئیس مجلس اضافه کرد: بر اساس توضیحات کمیسیون، موضوع این تبصره را در کارگروهی که آقای بحرینی مسئول آن بوده پیگیری کرده و با این تغییر ایراد شورای نگهبان نیز حل شده است.