به گزارش افکارنیوز،

محمدعلی الحکیم، وزیر امور خارجه عراق عصر امروز یکشنبه در کنفرانس خبری مشترک با محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران پس از مذاکرات هیات‌های سیاسی و کارشناسی دو کشور، گفت: دیدار‌های روز دوشنبه روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران با عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق بسیار مهم است و مجموعه‌ای از یادداشت تفاهم‌ها برای امضا در جریان این سفر آماده شده است.

وزیر امور خارجه عراق گفت: این یادداشت تفاهم‌ها می‌تواند تاثیر خوبی بر ارتقای روابط دو کشور در حوزه‌های مختلف از جمله نفت، گاز و برق، روادید، بازرگانی، حمل و نقل زمینی و ریلی، کشاورزی، بهداشت، امور بانکی، صنایع و تبادل زائر و مسافر بگذارد.

الحکیم تاکید کرد: ما چشم انتظار مذاکرات مهمی هستیم که فردا دوشنبه میان روحانی و عادل عبدالمهدی صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به دیگر محور‌های مطرح شده در مذاکرات هیات‌های دو کشور روز یکشنبه در محل وزارت امور خارجه عراق در بغداد، گفت: دو طرف در خصوص روابط دو جانبه و همچنین مسائل مورد اهتمام در سطح منطقه بحث و تبادل نظر کردند.

وزیر امور خارجه عراق با تقدیر از نقش جمهوری اسلامی ایران در کمک به عراق در جنگ علیه داعش، گفت: کمک ایران در پیروزی بر داعش کاملا آشکار است.

الحکیم آمادگی عراق را برای ایجاد شهرک‌های صنعتی مشترک با جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد.

وی استفاده از توان فنی و تکنولوژیک ایران برای آموزش کادر و نوسازی صنایع عراق را از دیگر علاقمندی‌های کشورش برای همکاری با ایران ذکر کرد.