به گزارش افکارنیوز،

محمدرضا امیر حسنخانی، عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ ، در تشریح نشست عصر امروز (شنبه ۱۹ اسفندماه)  این کمیسیون گفت: شکایت شخصی درباره وصول نشدن ضمانتنامه بانکی بانک رفاه کارگران به این کمیسیون ارائه شده بود که در این نشست بررسی شد.

وی تصریح کرد: این ضمانتنامه از سال ۹۳ مشکل داشت و آن‌ها قادر به وصول آن نبودند، ضمانتنامه بانکی یک برگه معتبر است که بعد از دریافت یک شخص ابتدا از بانک مورد نظر استعلام می‌کنند و در زمان معین مقرر شده به بانک مراجعه کرده و آن را وصول می‌کنند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس بیان کرد: بر این اساس مدیرانی از سازمان بازرسی کل کشور و بانک مرکزی در نشست امروز حضور یافتند که مسئولان بانک رفاه اعلام کردند در صدور این ضمانتنامه تخلف بانکی انجام شده لذا قرار شد بانک مرکزی و سازمان بازرسی این موضوع را پیگیری کنند.

امیر حسنخانی اظهار کرد: بانک رفاه در مورد این موضوع به قوه قضاییه شکایت کرده که باید این مسئله هم مورد بررسی ما قرار بگیرد لذا قرار شد هیئت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ برای رسیدن به جمع‌بندی و اعلام نظر جلسه دیگری را تشکیل دهد.

وی افزود: اگر چه این موضوع در دستگاه قضا پرونده دارد و ما برای اعلام نظر و هر حکمی باید با دستگاه قضا مشورت کنیم و نظر نهایی خود را به قوه قضاییه و بانک رفاه اعلام خواهیم کرد.