به گزارش افکارنیوز،

وسلین مارشکی، معاون رئیس پارلمان بلغارستان یکشنبه مورخ ۹۷/۱۲/۱۹ با حشمت‌الله فلاحت‌پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

فلاحت پیشه در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه خوب روابط بین دو کشور، گفت: جمهوری اسلامی ایران و بلغارستان از ظرفیت بالایی برای توسعه و تقویت همکاری‌های سیاسی و اقتصادی برخوردارند. وی افزود: گسترش ارتباطات پارلمانی به تسهیل مناسبات سیاسی و اقتصادی میان دو کشور کمک خواهد کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در بخش دیگری از سخنان خود مواضع دو کشور در مسائل بین‌المللی را نزدیک خواند و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به مراتب بیشتر از کشور‌های اروپایی هزینه مقابله با یکجانبه گرایی آمریکا را پرداخت کرده است لذا انتظار این است که کشور‌های اروپایی درک مشترکی با ایران داشته باشند.

وی نقش بلغارستان در حفظ توافق برجام را مهم و سازنده خواهد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان، آن را سیاستی شکست خورده خواند و تصریح کرد: برخلاف ادعای آمریکایی‌ها، جمهوری اسلامی ایران با صلابت مقابل تحریم‌ها ایستاده است.

فلاحت پیشه همچنین بر ارتقا سطح مناسبات اقتصادی بین دو کشور و استفاده از ظرفیت‌های بالای ترانزیتی ایران تاکید کرد. وی در پایان بر افزایش مناسبات پارلمانی میان کمیسیون‌های تخصصی در مجالس دو کشور تاکید کرد.