به گزارش افکارنیوز،

سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، پس از معارفه رئیس جدید دستگاه قضا، طی نامه‌ای انتصاب آیت الله سیدابراهیم رئیسی را تبریک گفت.

متن پیام تبریک سعید جلیلی بدین شرح است:

«بسمه تعالی

برادر گرامی حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای رئیسی

رئیس محترم قوه قضائیه

سلام علیکم

قرار گرفتن بار امانت قوه قضائیه بر دوش حضرتعالی مسئولیتی بزرگ است که انشاءالله ثمرۀ مبارک آن فزونی توشه آخرت شما و تحقق بیشتر عدالت در جامعه باشد.

چنانکه مستحضرید اقامۀ قسط، کارویژۀ مشترک عهده داران حکم و آحاد جامعه است که باید مشترکاً بر اساس قانون به آن قیام نمایند. در این رهگذر وظیفۀ حکومت و دستگاه قضاء است که بستر لازم را برای تحقّق آیۀ کریمۀ : «لیقوم النّاس بالقِسط» فراهم سازد، و وظیفۀ مردم است که برای تحقّق قسط و مقابله با فساد و بی عدالتی یاور و پشتیبان دستگاه قضاء برای انجام صحیح و به موقع این مأموریت بزرگ باشند. از این رو آحاد جامعه که دغدغۀ عدالت و آرمان¬های انقلاب را دارند وظیفۀ خود می¬دانند برای قیام به قسط در حد وسع سایه به سایه روندهای قضائی کشور را دنبال نموده و آنچه را صحیح است تأیید و آنچه را ناقص و یا ناصواب است در چهارچوب قانون و اخلاق متذکّر شوند.

رویکرد دستگاه قضاء در استقبال از ایفای این نقش توسط مردم دستاورد بزرگ را در انجام بهتر وظایف برای آن دستگاه به ارمغان خواهد آورد. دراندیشۀ اسلام ناب برای تحقّق عدالت نقش بزرگ و موثری به مردم داده شده است که در قانون اساسی و فرمایشات حضرت امام و مقام معظم رهبری بارها بر آن تأکید شده است. استفاده از ظرفیت مردم برای اقامۀ قسط سرمایه‌ای بزرگ برای شما خواهد بود. فراهم ساختنِ ساز و کارهای لازم در مشارکت دادن مردم بویژه با استفاده از فن‌آوری‌های نوین ارتباطی و فنونی چون جمع سپاری، شفاف سازی، نظارت همگانی و ... برکاتی خواهد داشت که اگر همان پیامدها بخواهد از طریق دیوانسالاری¬های مرسوم اداری انجام شود مستلزم هزینه‌های گزاف اداری مالی و با خروجی حداقلی خواهد بود.

در آستانۀ گام دوم انقلاب اسلامی برای شما در انجام این مسئولیت بزرگ و تحقق مطالبات رهبری معظم انقلاب و خواسته‌های به حق مردم آرزوی موفقیت دارم».

سعید جلیلی