به گزارش افکارنیوز،

سردار محمداسماعیل کوثری امشب در یادواره شهید سعید قهاری‌سعید و شهدای مربی آموزشگاه قدس همدان با بیان اینکه سخن گفتن از شهدا کار ساده‌ای نیست اظهار کرد: شهدا کاری کردند کارستان تا ـن جایی که جایگاه آنها را خداوند متعال در کنار انبیاء قرار داده است.

وی با بیان اینکه صحبت را باید از امام شهدا آغاز کنیم افزود: امام خمینی(ره) 14 قرن بعد از اسلام، یکه و تنها و در حالی که در تبعید بود دست از تبلیغ اسلام ناب محمدی برنداشت، دشمنانش هم از همین تفکر و اقدام انقلابی امام وحشت داشتند در حالی که امام(ره) امکانات دنیایی نداشت.

جانشین قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه امام(ره) قبل از اینکه در سال 42 و یا 57 اقدام انقلابی خود را شروع کند راه و روش پیامبران را در پیش گرفته بود تصریح کرد: امام راحل شاه را نصیحت کرد و به او تذکر داد که دست از آمریکا و اسرائیل بردارد و به مردم خدمت کند، اما او گوش نداد و اقدامات نادرست خود را تشدید کرد.

وی ادامه داد: بعد از این اتفاق، امام(ره) با صلابت تمام حرکت خود را آغاز کرد، مردم که رفتار ایشان را دیدند و آگاهی یافتند، شیفته او شدند.

کوثری با بیان اینکه امام خمینی(ره) به دنبال آگاه کردن مردم بود خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) معتقد بود وقتی مردم آگاه شوند، اثرگذار می‌شوند و تاج و تخت طاغوت را از بین خواهند برد و همین گونه هم شد.

وی با اشاره به اینکه دو ابرقدرت شرق و غرب هرگز گمان نمی‌کردند امام راحل بتواند این کار بزرگ را انجام دهد اظهار کرد: البته از همان ابتدای قیام به هر دری زدند تا جلوی اقدامات امام خمینی(ره) را بگیرند اما نتوانستند.

جانشین قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه وقتی دشمن دید نمی‌تواند موفق شود جنگ را بر ما تحمیل کرد اظهار کرد: آنچنان ارتش بعث عراق را مجهز کردند که در کوتاه‌ترین زمان به نتیجه مورد نظر برسند تا بعد از آن با حاکم کردن نظام مورد تأیید خود دوباره در این کشور نفوذ کنند.

وی با بیان اینکه فرزندان امام(ره) آنچنان با صلابت می‌خورشیدند که نظامی‌های دنیا متعجب مانده بودند افزود: رزمندگان ما تربیت شده اسلام ناب محمدی بودند و ظرفیت بسیاری داشتند اما کسی تا پیش از امام(ره) نبود تا این ثروت را متجلی کند.

انگیزه الهی شهید قهاری‌سعید فوق‌العاده بود

کوثری با اشاره به اینکه رزمندگان کاری کردند که دشمن از کرده خود پشیمان شد تصریح کرد: فرزندان این مرز و بوم اجازه ندادند سرپل ذهاب در دست دشمن باقی بماند، در این میان بچه‌های همدان کاری کردند که دشمن هرگز نتوانست از این راه وارد کشور شود.

وی اظهار کرد: سرداران شهیدی چون شهیدهمدانی و قهاری‌سعید در جبهه‌های غرب آنچنان در مقابل دشمن ایستادگی کردند که اجازه پیشروی ندادند و در نتیجه آن تیپ 32 انصارالحسین(ع) تشکیل شد.

جانشین قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه سردار قهاری‌سعید یکی از استعدادهای بزرگ این سرزمین بود خاطرنشان کرد: انگیزه الهی شهید قهاری‌سعید آنچنان بالا بود که از چهره‌اش مشخص بود؛ ایشان به قدری احساس مسؤولیت می‌کرد که لحظه‌ای غافل نمی‌شد.

وی با بیان اینکه هر جا مشکلی به وجود می‌آمد فرمانده نیروی زمینی و یا فرمانده کل سپاه او را فرامی‌خواند گفت: شهید قهاری‌سعید پس از پذیرش قطعنامه نیز در سنندج و کوهستان‌ها دفاع را ادامه داد.

کوثری با اشاره به اینکه روحیه، توان و عملکرد او برای همه نیروها الگو بود اظهار کرد: شهید قهاری‌سعید در مدت زمان کوتاهی مسؤولیت‌هایی در سطح فرماندهی به عهده گرفت که به خاطر خصوصیات ویژه او بود.

وی با بیان اینکه سردار قهاری‌سعید خستگی را از پای درآورده بود افزود: در استان‌های مختلف مانند استان یزد که منطقه‌ای کویری است پس از حضور در استان‌های شمال غربی مسؤولیت پذیرفت و آنچنان عالی عمل کرد که ارتقا درجه گرفت.

جانشین قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه اقدامات او در برابر ضد انقلاب حساب شده بود تصریح کرد: در کردستان ضد انقلاب به دنبال خودمختاری بودند اما سردارانی چون حاج سعید‌ قهاری‌سعید به درستی با مردم رفتار می‌کردند و باعث آگاهی آنها می‌شدند تا برای بیرون کردن ضد انقلاب با نیروهای کشور همکاری کردند.

وی با بیان اینکه آنچنان در خانواده و بین دوستان رفتار می‌کرد که کسی گمان نمی‌کرد او یک سردار بزرگ در عرصه مبارزه با دشمن است ادامه داد: شهید قهاری‌سعید با اینکه فرمانده لشگر بود اما در همه عرصه‌ها حضور داشت و این روحیه باعث پیروزی در جنگ شد.

کوثری با اشاره به اینکه این شهید بزرگوار به خاطر معنویت، هدف، راه و شجاعتی که از خود نشان می‌دهند ماندگار شد خاطرنشان کرد: عمل صالح، مورد رضای خداوند قرار می‌گیرد.

شهیدقهاری‌ها از خود گذشتند تا خاک وطن به دست دشمن نیفتد

وی با بیان اینکه با خودسازی بزرگترین درجات نصیب انسان می‌شود گفت: شهیدان و رزمندگان به خاطر اینکه در مقابل دشمن ترس به خود راه ندهند چاله‌‌ای چون قبر حفر می‌کردند و نماز شب می‌خواندند تا خود را آماده کنند.

جانشین قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه رزمندگان می‌دانستند که فرماندهانی چون شهد قهاری‌سعید قبل از اینکه فرمان بدهد، عمل می‌کرد اظهار کرد: وقتی تیپ محمدرسوالله(ص) ظرف 43 روز تشکیل شد بیش از 90 قبضه توپ به غنیمت گرفت.

وی با اشاره به اینکه شهیدقهاری‌ها از خود گذشتند تا خاک وطن به دست دشمن نیفتد افزود: انسان‌های از خودگذشته که دست‌پرورده امام و تربیت‌یافته مکتب اسلام هستند وقتی وارد صحنه می‌شوند در همه جا حضور دارند.

کوثری در ادامه با بیان اینکه امام راحل در ابتدا فرزند خود را تقدیم انقلاب کرد تصریح کرد: مقام معظم رهبری نیز با وجود آنکه از ابتدا در صحنه دفاع مقدس فعالانه حاضر شدند، دو پسر از چهار پسر ایشان که به 17 سالگی رسیدند نیز به جبهه آمدند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری پیام دادند که «بچه‌ها اگر شهید یا زخمی شدند عیب ندارد اما سعی کنید که اسیر نشوند.» خاطرنشان کرد: جنگ به پایان رسیده بود و ما در دوره هشتم مجلس نماینده بودیم کتاب‌های منتشر کرده بودیم از دفتر رهبری ما را خواستند و فرمانده گردان در زمان دفاع مقدس از محضر مقام معظم رهبری پرسید چرا چنین پیامی دادید؟ حضرت آقا فرمود «اگر شهید می‌شدند باعث افتخار ما بود و ما هم خانواده شهدا می‌شدیم، اما اگر اسیر می‌شدند شناسایی شده و می‌خواستند از ما امتیاز بگیرند اما من نه امتیاز بده هستم، نه بوده و نه خواهم بود، حتی به خاطر بچه‌های خودم که با دیگران فرقی ندارند.»

جانشین قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه با بیان اینکه استان همدان افتخاری برای همه است افزود: امیدوارم که رضایت همه شهیدان را با اقدامات خود در مسیر رشد انقلاب اسلامی جلب کنیم.

وی در پایان با بیان اینکه دشمن به خواری و زبونی افتاده است، این موضوع را ناشی از رشادت و ایثار شهدا دانست و گفت: ترامپ با 7 هزار میلیارد دلار هزینه دزدانه به عراق می‌رود اما مسؤولان جمهوری اسلامی با اطلاع قبلی و با احترام در عراق حضور پیدا می‌کند که این از اثرات خون شهدای ماست.