به گزارش افکارنیوز،

حسین نقوی حسینی، عضو کمیسیون امنیت‌ ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به سفر اخیر حجت‌الاسلام روحانی به کشور عراق،گفت: این سفر بازتاب خوبی در رسانه‌های خارجی داشت و در این رسانه‌ها از پیروزی ایران و شکست آمریکا یاد می‌کردند.

وی با بیان اینکه در زمان حمله داعش به عراق، ایران در کنار ملت عراق ایستاد و به آنها برای مبارزه و پاکسازی کشور از وجود داعشی‌ها کمک کرد، افزود: سفر رئیس جمهور کشورمان به عراق از این جهت حائز اهمیت است که می‌تواند زمینه سرمایه‌گذاری و روابط استراتژیک میان تهران و بغداد را گسترش دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه آمریکایی‌ها در پی منزوی و محاصره کردن ایران با کمک رژیم صهیونیستی  هستند، ادامه داد: این سفر نشان داد آنها نه تنها موفق به محاصره ایران نشدند، علاوه بر این نتوانستند بین ایران و همسایگانش مانند عراق مناقشه ایجاد کند.

نقوی حسینی با تاکید بر اینکه گسترش بازارچه‌های مرزی بین 2 کشور از جمله دستاورد‌های سفر روحانی به عراق بود، اضافه کرد: دستاورد این سفر، ایجاد روابط مستحکم با همسایگان برای گسترش و توسعه مراودات اقتصادی باثبات و مقابله با آثار تحریم است. بازارچه‌های مرزی و مناطق آزاد مرزی شامل تحریم‌ها نمی‌شود و می‌توان از این طریق با همسایگان مبادله کرد.