به گزارش افکارنیوز،

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در جلسه دیروزمجلس شورای اسلامی در تذکری، گفت: سوال بنده از هیئت رئیسه و ریاست جلسه این است که چرا اجازه می‌دهید کلاه بر سر مجلس برود؟

وی افزود: آقای امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور نامه‌ای به مجلس نوشت که وزرای راه و شهرسازی، نیرو و کشور در مناطق سیل زده حضور دارند و به همین دلیل نمی‌توانند در جلسه مجلس برای بررسی مناطق سیل زده حضور یابند.

«الان کاشف به عمل آمده است که وزرا در مناطق سیل زده نیز حضور نیافتند. چرا اجازه می‌دهید کلاه بر سر مجلس بگذارند. این به معنای کلاه گذاشتن سر ملت و بازی کردن با ملت است. ملتی که در مناطق سیل زده دچار مشکلات اساسی هستند.»

وی با بیان اینکه در درجه اول، مسئولیت این کار بر عهده رئیس و هیئت رئیسه مجلس است، اظهار داشت: باید به این موضوع رسیدگی شود، اگر وزرا نیز حضور نداشتند باید رئیس جمهور و معاونین او در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی حضور می‌یافتند. آیا حضور سه ساعته در مجلس برای وی مشکلی ایجاد می‌کرد؟ آیا حضور چند ساعته در مجلس مهم بود یا حضور آقایان در قشم آن‌هم برای گذراندن تعطیلات؟ این نوع رفتار آغاز روند جدید در روابط دولت و مجلس است. شما نباید اجازه دهید که این روند آغاز شود.

حاجی دلیگانی اضافه کرد: به داد زاینده رود برسید. در حالی که هزار و ۹۷۵ میلی متر باران در منطقه مشترک زاینده رود آمده است. آب به سمت زاینده رود نیامده است. چرا نگذاشته اند سد تونل سوم اجرایی شود؟ چرا اجازه ندادند سد بهشت آباد احداث شود. اگر احداث شده بود سیل به سمت لرستان و خوزستان نمی‌رفت.

به گزارش فارس، علی مطهری نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را بر عهده داشت، اظهار داشت: تعبیر کلاه گذاشتن بر سر مجلس تعبیر خوبی نیست. نباید زود قضاوت کنیم. اجازه دهید دولت توضیح دهد و سپس قضاوت کنیم.

نماینده مردم شاهین شهر همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به اطلاعاتی که ما امروز داریم، وزرا به خوزستان نرفته اند. به ما گفته شده بود به دلیل حضور در خوزستان وزرای نیرو، راه و کشور در مجلس حضور نخواهند یافت. بالاخره جلسه‌ای در مجلس تشکیل شده و ما منتظر توضیحات دولت هستیم تا تصمیم مقتضی را اتخاذ کنیم.