به گزارش افکارنیوز،

بابک دین پرست، رییس کارگروه اقتصادی ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور، پس از پایان نخستین جلسه ستاد اطلاع رسانی تبلیغات اقتصادی کشور در سال 98، در جمع اصحاب رسانه حاضر شد و اظهار کرد: به پیشنهاد رحمانی فضلی وزیر کشور، حمایت ها از برخی استان های آسیب دیده تا پایان فرایند بازسازی احداث ساختمان و حمایت ها ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در این جلسه آخرین وضعیت خسارت وارد شده به استانها در جریان ۳ مورد بررسی قرار گرفت دستگاه های مختلف آخرین وضعیت را درباره تامین کالای اساسی به ویژه مواد غذایی برای ماه رمضان این استانها اعلام کردند همچنین وزارت صنعت فردا ستاد تنظیم بازار و تامین کالای مورد نظر را برگزار خواهند کرد.

دین‌پرست اظهار کرد: در این جلسه آخرین وضعیت خسارت وارد شده به استان‌هایی در جریان سیل مورد بررسی قرار گرفت. همچنین در این جلسه دستگاه‌های مختلف آخرین گزارش‌هایشان را از تأمین کالای اساسی به ویژه مواد غذایی برای ماه رمضان ارائه کردند. همچنین وزارت صنعت، معدن و تجارت فردا در ستاد تنظیم بازار و تأمین کالای مورد نظر موارد را مورد بررسی قرار خواهند داد

وی بیان کرد: یک ماه پیش مصوبه‌ای در  خصوص حل مشکل موبایل و تجاری شدن آن را داشتیم. وزارت صنعت، معدن و تجارت تا پایان ماه مشکل را حل خواهند کرد.

وی بیان کرد: در این جلسه برای تأمین نیاز سیل‌زدگان مواردی مطرح شد. همچنین در این جلسه جمع‌بندی از آخرین آسیب‌های حوزه‌های صنعتی، کشاورزی و اقتصادی انجام شد و وزیر کشور اولین گزارش را برای رئیس جمهور ارسال کردند که هیأت دولت در روز چهارشنبه برای تأمین خسارت‌ها مصوباتی را خواهند داشت.

وی گفت: امروز مصوبه تأمین مواد غذایی مورد نیاز را برای سیل‌زدگان داشتیم و در خصوص راهکارهای لازم برای مردم تصمیم‌گیری‌های انجام شود.

وی افزود:‌از روز اول سیاست ستاد مدیریت بحران بر کاهش آسیب‌های جانی بود و موارد مالی در اولویت‌های بعدی ما قرار داشت که البته برخی روستاها به خاطر تعلقاتی که داشتند مقاومت می‌کردند و ما برای حل این مشکل در نزدیک‌ترین محل برای‌شان اسکان را فراهم کردیم. همچنین همه ارگان‌ها بسترهای لازم را برای اسکان فراهم کردند.

وی گفت: امروز در شرایط حساسی قرار داریم و محدودیت‌هایی وجود دارد که ما آن را در حال گذراندن هستیم و در این میان خوزستان به دلیل گسترش حجم آب و روان‌ شدن آن به سمت شهرها با مشکلاتی روبه رو هستیم و مشکل بحران نداریم.

وی بیان کرد: در آخرین گزارش شاهد کاهش میزان آب در خوزستان هستیم امسال تمهیداتی در وزارت کشور فراهم شده که فرآیند کمک‌رسانی مردم روال خوبی داشت و در این زمینه صداوسیما همکاری‌های لازم را برای اطلاع‌رسانی انجام داد.

وی یادآور شد: استان‌های کرمان، تهران، البرز، فارس، خراسان رضوی و یزد کمک‌های خوبی را به استان‌های آسیب‌ دیده‌ داشته است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به پیشنهاد رحمانی فضلی وزیر کشور برخی استان‌ها تا پایان فرایند بازسازی احداث ساختمان و زیربنایی ادامه خواهد داشت.