به گزارش افکارنیوز،

هشام شرف وزیر خارجه دولت یمن اعلام کرد که درخواست‌های سازش مطرح شده از سوی رهبران ملی صنعا از موضع قدرت است و از روی ضعف نیست.

وی در گفتگو با خبرگزاری سبأ یمن تاکید کرد که این درخواست‌ها در راستای اصرار دولت یمن برای جلوگیری از ریخته شدن خون ملت یمن است. وی همچنین از پایداری ملت یمن طی چهار سال گذشته از جنگ و محاصره یمن تشکر و قدردانی کرد و گفت: آنچه که دنبال آن هستیم، سازش عادلانه و شرافتمندانه است که باعث ثبات و آرامش یمن و ملت آن شود.

وزیر خارجه یمن تاکید کرد که دولت فراری یمن هر زمان که احساسی می کند زورنه امیدی برای رسیدن به صلح وجود دارد و فشارها از سوی جامعه جهانی برای تحقق سازش در جنگ افزایش پیدا می‌کند، مظلوم‌نمایی خود را در برابر جامعه جهانی افزایش می‌دهد و خود را زیر پوسته موهوم مشروعیت غیر واقعی در کشور مخفی می‌کند، چرا که قادر به بازگشت به کشور نیست.

وی تاکید کرد که این‌ها افرادی هستند که به اذعان همه، اهداف و برنامه‌های خاص خود را دنبال می‌کنند و کاری به یمن و ملت آن در استان‌های شمالی و جنوبی ندارند و ائتلاف متجاوز نیز هر طور که بخواهد آنها را به تحرک وادار می‌کند.

وزیر خارجه یمن در همین رابطه به دیدار وزیر خارجه دولت فراری یمن در تاریخ 11 آوریل سال 2019 در مقر ویژه دولت عربستان در نیویورک با اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد اشاره و تاکید کرد که این تلاش‌ها با هدف تقویت عربستان در نیویورک صورت گرفته و اتفاق تازه‌ای نیست و نمی‌تواند باعث بهبود وجهه دولت فراری یمن در برابر شورای امنیت شود، بلکه تمامی جهان بدون شک و تردید یقین دارند که دولت فراری یمن عروسکی است که متجاوزان هر گاه بخواهند آن را به تحرک وادار می‌کنند.

وی برگزاری دیدار دولت فراری یمن با اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد را اقدامی شکست خورده ارزیابی و تاکید کرد که این دیدار با وجود حضور مقر هیئت دائم جمهوری یمن در نیویورک و فعالیت آن، در دفتر عربستان سعودی در نیویورک برگزار شد و این یک اقدام خفت بار در برابر جامعه جهانی و بویژه شورای امنیت به شمار می رود.

هشام شرف خاطرنشان کرد که این اتفاق نشان می‌دهد که عربستان و اربابان آنها در کاخ سفید تصمیم گیرندگان اول و آخر در ادامه جنگ هستند و همین کشورها هستند که مانع از صلح و سازش می‌شوند و موتور محرک اصلی تجاوز به یمن در ابتدا نیز بوده اند و الان هم همین رفتار را دنبال می‌کنند.

وی تاکید کرد که این کشورها عامل اصلی تخریب و ویرانی‌های به وجود آمده در یمن و فجایع انسانی این کشور هستند و دولت فراری یمن آلت دست این کشورها است که برای تحقق اهداف خود از آن استفاده می‌کنند.