به گزارش افکارنیوز،

مسئول جبهه مردمی برای آزادی فلسطین در لبنان گفت: تصمیم دولت آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، تحقق خواست رژیم صهیونیستی است. هیچ کسی نمی‌تواند ادعا کند سپاه پاسداران یک گروه تروریستی است.

مروان عبدالعال در مصاحبه با این شبکه، درباره تصمیم رژیم آمریکا در تروریستی دانستن سپاه پاسداران ایران گفت: تردیدی نیست که این تصمیم را محکوم می‌کنیم. این تصمیم در چارچوب راهبرد رژیم آمریکا برای مهار ایران با توسل به همه ابزار‌های قدرت نرم، صورت می‌گیرد. هجمه اقتصادی در زمینه‌های مختلف و اعمال تحریم‌ها بر ایران با همین هدف انجام می‌شود. ما همچنین شاهد تبلیغات رسانه‌ای علیه مقاومت و ایران هستیم. روشن است که اصلی‌ترین برنده این تصمیم، اسرائیل است. طرح معامله قرن، نقشه راه رژیم آمریکا در منطقه است که چند تصمیم اخیر دولت ترامپ در همین چارچوب صورت می‌گیرد. تصمیم رژیم آمریکا درباره جولان هم جدا از این راهبرد نبود.

عبدالعال افزود: آمریکا سرچشمه تروریسم در منطقه است. متاسفانه بعضی کشور‌های عربی از جمله عربستان سعودی از این تصمیم آمریکا حمایت کردند. روشن است که این کشورها، در چارچوب راهبرد مورد نظر رژیم آمریکا عمل می‌کنند. رژیم آمریکا تلاش می‌کند موانع پیش روی اجرای معامله قرن را از بین ببرد و تصمیم علیه سپاه با همین اهدف اتخاذ شد. زیرا سپاه پاسداران مانع بزرگی برای تحقق این طرح است. سپاه پاسداران نقش بزرگی نه فقط برای دفاع از ایران، بلکه برای دفاع از منافع امت اسلامی ایفا می‌کند و به همین علت، تهدیدی برای رژیم صهیونیستی است. سپاه پاسداران نقش مهمی در کمک به ارتش سوریه و مردم عراق ایفا کرد. روشن است که دولت ترامپ تلاش می‌کند با استفاده از سیاست لبه پرتگاه، از ایران باج خواهی کند. دولت ترامپ تاکنون جنگ مستقیم به راه نیانداخته است. حتی تحریک کشور‌های حاشیه خلیج (فارس) برای رویارویی با ایران هم با هدف تحقق منافع اسرائیل صورت می‌گیرد.