به گزارش افکارنیوز،

سردار مرتضی کشکولی فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان، درباره اقدامات سپاه استان لرستان در مناطق سیل زده گفت: نیرو‌های ما از روز جمعه ۹ فروردین با تجهیزات کامل در پلدختر حضور دارند.


وی ادامه داد: تیپ ۵۷ مهندسی به همراه تجهیزات فنی در پلدختر مستقر شدند و طبق تقسیم کار انجام شده، مناطق مختلف این شهر به ناحیه‌های مختلف تقسیم شد.
 
وی ادامه داد: البته با آمادگی که از قبل داشتیم به مردم و دستگاه‌ها اطلاع داده بودیم که در حاشیه رودخانه‌ها حضور نداشته باشند و به همین دلیل تلفات در این منطقه کم بود.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان درباره اقدامات این سپاه بعد از حادثه سیل عنوان کرد: بعد از وقوع سیل دو گروه مهندسی نیروی زمینی سپاه به نام‌های گروه ۴۳ صاحب الزمان (عج) و گروه ۴۳ امام علی (ع) و همچنین سپاه‌های استانی سمنان، فارس و تهران با تجهیزات کامل در منطقه حاضر شدند و طبق تقسیم بندی‌های انجام شده شهر به ۸ قسمت تقسیم و هر قسمت به یک بخش واگذار شد تا کار بازسازی را انجام دهند.

وی افزود: سپاه استان لرستان با تجهیزات مهندسی خود از روز اول مشغول پاکسازی خیابان‌ها شده و کار‌های خوبی هم در حال انجام است.

سردار کشکولی اظهارکرد: علاوه بر سپاه سایر دستگاه‌ها همچون ارتش، شهرداری و شرکت‌های خصوصی مشغول خدمت‌رسانی هستند و حدود ۴۰ الی ۵۰ درصد خیابان‌ها پاکسازی شده و فعالیت گروه‌های جهادی نیز در این زمینه راهگشا بوده است که بخشی از فعالیت‌های این گروه در پاکسازی منازل صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: طبق پیشنهادی که ما به سپاه ارائه کردیم قرارشد در ساخت خانه خانواده‌های شهدا و خانواده‌هایی که مرد خانه آن‌ها فوت کرده اند، مشارکت داشته باشیم که این پیشنهاد نیز مورد قبول واقع شد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان افزود: طبق فراخوانی ما قرارشد افرادی که قصد کمک دارند تجهیزات مورد نیاز این مناطق از جمله لوازم خانگی و حتی امکاناتی همچون قالیشویی سیار را به این مناطق اعزام کنند. همچنین در منطقه عباسیه خرم آباد، ۱۱ خانه را به طور کامل بازسازی کردیم.

سردار کشکولی در پایان تصریح کرد: سپاه تا پایان بازسازی مناطق سیل زده همراه مردم است و مردم هم پشتیبان یکدیگر هستند.