به گزارش افکارنیوز،

قاسم جعفری سخنگوی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی، با اشاره به برگزاری جلسه هفتگی این کانون، گفت: یکی از موضوعاتی که در این جلسه به جد مورد توجه قرار گرفت، تغییر و تحولاتی بود که در سطح فرمانداری عالی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رخ داد.

وی ادامه داد: اعضای کانون دانشگاهیان در این جلسه همزمان با سالروز تاسیس سپاه به فرمان حضرت امام(ره)، انتخاب سردار سلامی که شخصیتی شناخته‌شده با مشی‌ای توامان عملیاتی و آکادمیک و برخوردار از اندیشه‌های راهبردی است را هم تبریک گفتند و هم این موضوع را فرصت مغتنمی دانستند.

جعفری تاکید کرد: ما در کانون دانشگاهیان فکر می‌کنیم انتخاب سردار سلامی نشان از نگاه راهبردی و جدی رهبر معظم انقلاب به ماموریت‌های آتی سپاه پاسداران دارد.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: موضع‌گیری کشورهای معاندی مانند ایالات متحده آمریکا، رژیم صهیونیستی واذناب منطقه‌ای آنان همچون رژیم آل سعود در رابطه با این انتصاب هم مورد توجه قرار گرفت که از سردار سلامی تعبیرهایی دارند به عنوان شخصیتی مهاجم و شخصیتی که بیشتر اعتقاد دارد باید در مقابل دشمن ماهیت هجومی داشت و تفسیرهایی از قبیل این‌که رهبر ایران کسی را که معتقد به تئوری جنگل موشکی است را برای سپاه پاسداران انتخاب کرده، همه این تفاسیر نشان می‌دهد که انتخاب درست و بجایی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: ما در کانون دانشگاهیان ضمن تشکر از زحمات سردار جعفری در طول این سال‌ها داشته قدردانی می‌کنیم. این‌که وی در سنگر جدید و نهادی فرهنگی و اجتماعی که خودش موسس آن بوده کار خود را شروع کرده، این هم فرصت مغتنمی دانسته شد که ان‌شاءالله سردار جعفری هم در جایگاه جدید منشا خیر و برکت باشند.

جعفری گفت: کانون دانشگاهیان ایرانی اسلامی برابر با مفاد حکمی که برای سردار سلامی از سوی رهبر معظم انقلاب اعلام شده، اعلام می‌کند با همه ظرفیت‌های علمی و توانمندی‌های تجربی و دانشی که در اختیار دارد در سطح سراسر کشور چه در کارهای منطقه‌ای و استانی و چه در سطح ملی آماده است تا به سردار سلامی و همه همکارانش کمک کند.