گروه سیاسی- اصلاح طلبان گویا هیچ وقت قصد ندارند کارنامه خود را قبول کنند و هر بار در بزنگاههای قضاوت از مسئولیتی که داشته اند شانه خالی کرده و توپ را به جهت دیگر زمین سیاست می اندازند. فرار از پاسخگویی حربه جدید این جریان سیاسی در کشور نیست و از سال 76 که در مسند قدرت بوده و تا به امروز که در دولت حسن روحانی بخش عمده ای از مسئولیت ها را برعهده دارند در سخنانی عجیب و غریب می گویند این دولت اصلاح طلب نبوده است تا کارنامه دولت روحانی به پای آنها نوشته نشود.
به گزارش افکارنیوز، داریوش قنبری از فعالان جریان اصلاح طلب در گفت‌وگو با روزنامه ابتکار گفته است: به نظر من اصلاح‌طلبان در این شرایط باید مردم را نسبت به سرنوشت خود حساس کنند. همین الان هم جریان اصلاحات به لحاظ شخصی و گروهی خیلی از مواهب قدرت بهره‌مند نبوده‌اند و در بسیاری از پست‌های حساس هیچ‌کدام از افراد اصلاح‌طلبان حضور ندارند. در مجموع اصلاح‌طلبان در جریان تصمیم‌گیری‌ها نیستند.
آیا اصلاح طلبان دچار فراموشی شده اند؟ مردم هنوز حمایت همه جانبه لیدر اصلی این جریان یعنی رئیس دولت اصلاحات را فراموش نکرده اند که با پخش ویدئویی گفت: " تکرار می کنیم" همین تکرار می کنیم ها و حمایت همه جانبه سلیقه های مختلف اصلاح طلبان از حسن روحانی و اجماع بر سر وی باعث شد اصلاح طلبان در انتخابات به پیروزی رسیده و روحانی رئیس جمهور شود.
در دوره اول دولت روحانی نیز آیا فراموش کرده اند که عارف به نفع روحانی کنار کشید و زمینه پیروزی او را فراهم کرد؟
از سوی دیگر در این سالها اکثر پست های مدیریتی کشور را افراد جریان اصلاحات در دست داشته اند، آقایان نوبخت و جهانگیری و .. از افرادی هستند که در احزاب اصلاح طلب حضور داشته اند پس چگونه است که منکر حضور اصلاح طلبان می شوند؟
به نظر می رسد برخی سیاسیون جریان اصلاح طلبی دچار آلزایمر سیاسی شده اند و حمایت های این جریان را از دولت روحانی فراموش کرده اند، هر چند به نظر می رسد تاکتیک اصلی دوم خردادی ها برای انتخابات 1400 این است که خود را از دولت جدا و از کارنامه آن نیز مبرا دانسته تا نگاه های منفی به کارنامه ضعیف دولت را از خود دور کرده و تلاش کنند پیروز انتخابات ریاست جمهوری بعدی شوند، اما آنچه مهم است اینکه مردم عملکرد اصلاح طلبان را فراموش نخواهند کرد .