به گزارش افکاربه نقل از ایسنا، محمود میرلوحی درباره‌ روند فعالیت‌های اصلاح‌طلبان برای انتخابات آینده اظهار کرد: اصلاح‌طلبان هم‌اکنون در وضعیتی قرار دارند که طی آن احزاب و تشکل‌های‌شان در محدودیت هستند و امکان برگزاری اجتماع رسمی و بیان سخنان موافق و مخالف را ندارد.
وی در عین حال با تاکید بر این‌که «تا جایی که می‌دانم دغدغه‌ همه‌ اصلاح‌طلبان در حال حاضر انتخابات است» گفت: با توجه به وضع موجود احساس می‌کنم قبل از بحث‌های مربوط به انتخابات اصلاح‌طلبان به دنبال برآورده شدن توقعات‌شان از جمله رفع محدویت‌ها هستند.
وی با بیان این‌که «اصلاح‌طلبان به دنبال ایجاد فضای گفت‌وگو هستند» ابراز عقیده کرد: در حال حاضر به نظر می‌رسد که اصولگرایان حالت فرماندهی را قبول ندارند، اصلاح‌طلبان نیز از گذشته به تصمیمات جمعی معتقد بودند و در حال حاضر دغدغه‌ اصلی‌شان این است که وضع موجود را تغییر دهند.
این فعال سیاسی با بیان این پیشنهاد که یک هیات گفتوگو بین دو جناح مطرح کشور شکل بگیرد اظهار کرد: چنین هیاتی میتواند بحثهای مختلف در کشور را تحلیل کند و بعد مانیفستی حاوی اولویتهای مورد نظر را تدوین کند، البته من نمیگویم که اصولگرایان دیدگاههای خود را کنار بگذارند اما میتوان در این هیات تعریف قابل فهمی از انتخابات مطلوب، قوه قضاییه مستقل، جرم سیاسی و غیره ارائه کرد، در این صورت بسیاری از مشکلات حل خواهد شد