افكار نيوز: زهره الهيان با اشاره به درخواست ملاقات سايمون گس سفير انگليس با اعضاي اين فراكسيون، اظهار داشت: اين درخواست به صورت رسمي و مكتوب ارائه شد و اعضاي فراكسيون زنان بعد از بررسي اين موضوع جواب منفي خود را به اين پيشنهاد اعلام كردند.
به گزارش افکار نیوز به نقل از فارس، الهیان افزود: بعد از بررسی موضوع درخواست مذکور در فراکسیون، نتیجه آن شد که در حال حاضر جایی برای ملاقات سفیر انگلیس با نمایندگان زن مجلس وجود ندارد.
این نماینده مجلس در خصوص دلایل اعضای فراکسیون زن مجلس برای رد این درخواست ملاقات، خاطرنشان کرد: سیاست‌های مانع انگلیس نسبت به جمهوری اسلامی از جمله مهمترین این دلایل بود.
عضو فراکسیون زنان مجلس در ادامه یادآور شد: ما در شرایط حاضر و در طول یک سال اخیر شاهد سیاست‌ها انگلیس بخصوص در وقایع بعد از انتخابات و دخالت‌های بی‌جای آنها در امور کشور بوده‌ایم.
الهیان افزود: جنگ روانی انگلیس علیه ایران، بحثبی‌بی‌سی فارسی، مباحثعرصه رسانه و دخالت‌های سفارت انگلیس در اغتشاشات خیابانی و ارتباط برخی عناصر فتنه با سفارت انگلیس از دیگر دلایل اعضای این فراکسیون برای رد درخواست مذکور بود.
وی در ادامه به خبرنگار فارس گفت: ما نمایندگان ملت هستیم وافکار عمومی ملت ایران پذیرا و موافق چنین پیشنهادی نیست چرا که مردم کاملا نسبت به سیاست انگلیس معترضند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه توضیحات خود یادآور شد: جواب فراکسیون زنان به این درخواست ملاقات در واقع جوابی به نمایندگی از افکار عمومی و مردم ایران نسبت به سیاست‌ها ی انگلیس و دولتمردان آنها بود چرا که ما کاملا نسبت به آنها و سیاست‌هایشان بی‌اعتماد هستیم.
این نماینده مردم تهران افزود: حافظه تاریخی مردم ایران همواره شاهد خیانت‌های انگلیس در طول تاریخ صد سال گذشته ایران بوده است.
الهیان با اشاره به مطرح بودن موضوع کاهش رابطه با انگلیس را در دستور کار مجلس و ارتباط آن با این درخواست دیدار، ‌ گفت: بر اساس این دلایل ما پاسخ منفی خود را به این درخواست ارائه دادیم.

انتهای پیام / ب