به گزارش افکارنیوز،

سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه در حاشیه مراسم ختم مادر شهیدان تهرانی مقدم در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: شهید تهرانی مقدم یکی از افتخارات تاریخ اسلام و کشور ایران است.

وی افزود: شهیدان تهرانی مقدم ستاره‌های آسمان ایثار و فداکاری هستند که به خوبی درخشیدند، مادری که چنین فرزندانی را تربیت کند که تاریخ کشور را متحول کند باید جزء مادران الهی باشد و مادر همه مردم ایران است و تنها مادر شهید نیست.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شهیدان تهرانی مقدم برای عزت و شرف کشور جنگیدند.

سرلشکر سلامی ادامه داد: شهدا برجسته‌ترین و تاثیرگذارترین شخصیت‌ها در تاریخ اسلام و تاریخ کشور و مقصود تربیت مادرانی هستند که در مکتب اهل بیت (ع) معرفت اندوخته اند، فرزندانشان را با الگوی تربیتی اسلامی بزرگ کردند و آنها را به درجه‌ای از تقوا و شجاعت و معرفت رساندند که حاضر هستند جانشان را در راه استقلال کشور اسلامی‌مان فدا کنند.

وی با بیان اینکه مادران شهدا، مادران ملت هستند، یادآور شد: مادران شهدا مادران این سرزمین و ایران هستند و برای ما قابل خیلی احترام هستند.

فرمانده سپاه درباره وظیفه ملت در قبال صبوری و ایثار مادران شهدا افزود: اگر ما راه شهدا را ادامه دهیم و برای استقلال کشور عزت این ملت و برای درخشش ارزش‌های اسلامی کوشش و تلاش کنیم و در مقابل دشمنان خود قدرتمندانه ایستادگی و بیرق شهدا را برافراشته و نگه داری می‌توانیم تا حدودی دِین خودمان را به شهدا و آن کاروان بزرگ فداکاری و شجاعت و ایثار ادا کرده باشیم.