به گزارش افکارنیوز،

سیدرضا اکرمی، عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز، به ارزیابی گام جدید برجام ی ایران پرداخت و گفت: ایران واقعا نجیبانه و عاقلانه به تمامی تعهداتش در برجام عمل کرد و این مطلب را ۱۴ بار سازمان انرژی اتمی اعلام کرد اما متاسفانه آمریکا از برجام بیرون رفت و اروپا هم قول همکاری داد، اما در عمل کمترین کاری انجام نشد.

وی ادامه داد: ایران با برجام برای جهانیان این مسئله را روشن و اعلام کرد که ایران یک کشور نجیب است و برای همگان آشکار شد که طرف‌های مقابل یکی در رفته و یکی هم به تعهدات خود عمل نمی‌کند.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز با تاکید بر اینکه  اروپا باید ضرب الاجل ۶۰ روزه ایران را جدی بگیرد، خاطرنشان کرد: آقای روحانی به صراحت اعلام کرد که ضرب الاجل ۶۰ روزه ایران را جدی نگیرند، ایران وارد مراحل بعدی می‌شود، موضوعی که در متن برجام هم آمده است. 

حجت‌الاسلام اکرمی ادامه داد: در ماده ۲۶ و ۳۸ برجام مشخص شده است که طرفین می‌توانند با عمل نکردن تعهدات طرف مقابل از انجام برخی تعهدات خودداری کنند، اقدامی که ایران هم در تصمیم اخیرش به آن توجه کرده است.

وی با بیان اینکه این کار یک مسئله حقوقی است، تصریح کرد: طرفین این مسائل را خود امضا کردند و باید به امضای خود وفادار باشند، مسئله برجام یک مسئله بین المللی است، اما ما در داخل هم باید به بسیاری از ظرفیت‌های خود توجه کنیم.

حجت‌الاسلام اکرمی در پایان خاطرنشان کرد: نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که برجام نباید عامل سواستفاده شود، پول ما دلار نیست که اجناس با دلار گران می‌شود، ۷۵ درصد مشکلات ما داخلی است و ما باید تمام تلاش خود را برای حل مشکلات داخلی انجام دهیم.