به گزارش افکارنیوز،

محمدجواد جمالی عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به حضور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در نشست امروز عصر این کمیسیون، گفت: ظریف برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان و تشریح تحولات اخیر منطقه در این نشست حضور پیدا کرد.

وی تصریح کرد: سلام امینی نماینده مردم ایلام درباره قطعنامه ۵۹۸، محمود صادقی نماینده مردم تهران درباره نقض عهد‌های آمریکا و اروپا در برجام سوالاتی را مطرح کردند و وزیر امور خارجه به آن‌ها پاسخ داد.

جمالی بیان کرد: حجت‌الاسلام سلیمی نماینده مردم محلات هم درباره اقدامات و واکنش وزارت امور خارجه نسبت به اتفاقاتی که در اروپا به ویژه بلژیک برای سفارت خانه‌های کشورمان پیش آمد سوالاتی را مطرح کرد که در ادامه سلیمی از پاسخ‌های ظریف قانع نشد لذا سوال وی به صحن علنی مجلس ارائه می‌شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: همچنین شهریاری نماینده مردم زاهدان هم سوالی درباره شرایط بیمارستان ایرانی در دبی سوالی را از وزیر امور خارجه داشت که قرار شد هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی در این مورد از هیئت رئیسه مجلس استعلام بگیرد که آیا این شعار در حوزه کاری وزارت امور خارجه هست یا خیر.

وی بیان کرد: در ادامه جلسه ظریف دقایقی را هم درباره آخرین تحولات منطقه و بیانیه‌ای که جمهوری اسلامی ایران درباره برجام صادر کرده، مسائلی را تشریح کرد.