به گزارش افکارنیوز،

سران قوا، مسئولان و کارگزاران نظام، جمعی از مدیران ارشد دستگاه‌های مختلف، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و عناصر فعال سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، عصر امروز (سه‌شنبه) - در هشتمین روز از ماه مبارک رمضان- با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، دیدار کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار در تبیین علل مذاکره نکردن با آمریکا فرمودند: جنگی به وقوع نمی‌پیوندد و گزینه قطعی ملت ایران مقاومت است.

سخنان امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های خارجی داشت.

خبرگزاری رویترز، در گزارشی با عنوان «رهبر (معظم) ایران می‌گوید، جنگی با آمریکا در کار نخواهد بود»، نوشت رهبر (معظم انقلاب اسلامی) ایران روز سه شنبه تأکید کرد علی رغم تنش‌های فزاینده میان تهران و واشنگتن، ایران به دنبال جنگ با آمریکا نیست.

در ادامه این گزارش همچنین به آن بخش از سخنان رهبری اشاره شده است که فرمودند: بنا نیست جنگی انجام بگیرد. نه ما دنبال جنگ هستیم، نه آن‌ها که می‌دانند که به نفعشان نیست.

در بخش دیگری از این گزارش نیز آمده است حضرت آیت الله خامنه‌ای گفتند مذاکره با آمریکا سم است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در بیانات امروزشان با تأکید بر اینکه مذاکره با آمریکا سم است، خاطر نشان کردند: بعضی در داخل می‌گویند مذاکره چه عیبی دارد؟ مذاکره سم است، تا وقتی آمریکا این است که الان هست و مذاکره با دولت کنونی آمریکا یک سم مضاعف است. مذاکره یعنی معامله و دادو ستد، اما آنچه در نظر آمریکاست، نقاط قوت ماست.

دیلی صباح نیز در خبری با عنوانی مشابه تیتر رویترز نوشت: رهبر (معظم انقلاب اسلامی) ایران بار دیگر تأکید کرد این کشور بر سر برنامه هسته‌ای خود با آمریکا مذاکره نخواهد کرد.

خبرگزاری اسپوتنیک نیز در گزارشی با عنوان «در بحبوحه تنش‌های فزاینده میان واشنگتن و تهران، (حضرت آیت الله) خامنه‌ای می گوید جنگی با آمریکا به وقوع نخواهد پیوست»، به آن بخش از سخنان ایشان پرداخته است که فرمودند:گزینه‌ی قطعی ملت ایران، مقاومت مقابل آمریکا است و در این رویارویی، آمریکا وادار به عقب‌نشینی خواهد شد.

نشریه آمریکایی هیل وابسته به کنگره این کشور نیز آن بخش از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران را بازتاب داد که جنگی میان تهران و واشنگتن در کار نخواهد بود، اما ایران به مذاکره هسته‌ای با آمریکا نیز تن در نخواهد داد.

رسانه‌های صهیونیستی «تایمز آو اسرائیل» و «هاآرتص» نیز سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران را مبنی بر اینکه علی رغم تنش‌های فراینده میان جمهوری اسلامی ایران و آمریکا، بین دو کشور جنگی به وقوع نخواهد پیوست، بازتاب دادند.