به گزارش افكار به نقل از سيمافيلم ، دهقان نسب در مورد نقش خود در اين سريال گفت:نقشي که من بازي مي کنم ، شخصيتي به نام يزيد ابن حنس يكي از سرداران مختار ابوعبيد ابن ثقفي است.اين نقش به شدت تحت تاثير شخصيت مختار قرار مي گيرد و به يکي از سرداران با وفاي او تبديل مي شود که پس از قيام ، شانه به شانه اش مي جنگد.

وی با بیان این مطلب درباره بازی خود در این مجموعه گفت: بازی من از زمان آغاز قیام مختار شروع می شود که من هم به جمع یاران او می پیوندم.

دهقان نسب در ادامه به اضافه شدن بخش هایی به فیلمنامه این کار اشاره کرد و افزود: قرار بود «مختارنامه» ۲۰ قسمت باشد، اما حالا حدود ۴۵ قسمت شده است.

بخش های مربوط به قیام امام حسن(ع)،امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل عباس(ع) بعدا به فیلمنامه اضافه شدو اگرچه ممکن است ایده آن در ذهن آقای میرباقری بوده، اما در فیلمنامه ای که از ابتدا خواندیم، اصلا این وجود نداشت بنابراین نمی توان از روی فیلمنامه سنجید که بازی من از چه قسمتی شروع می شود.

او درباره انتقاد عده ای درباره نوع نگارش گویش بازیگران در این مجموعه اظهار داشت:گویش و دیالوگ ها در سریال امام علی(ع) همانند مجموعه «مختارنامه» بود، از آنجایی که مدتی است ما به نحوه بیان پر طمطراق، سنگین و کتابی که در بعضی کارهای دسته سوم و چهارم تاریخی به کار برده می شود، عادت کرده ایم، پذیرش تغییر در این روش سخت است. چون مردم تصور اصلی شان از فیلم های تاریخی که مربوط به هزار سال پیش یا ۵۰۰ سال پیش این است که حتما باید بیان کتابی و پر طمطراق داشته باشد و گوش ما نیز به آن دیالوگ ها و طرز بیان عادت کرده است و حالا اگر یک مقدار ضد آن رفتار شود، برای ما ملموس نیست.

دهقان نسب افزود: من با نوع دیالوگ های این مجموعه تلویزیونی بیشتر موافقم. آقای میرباقری جزو فیلمسازان برجسته ای است که در تاریخ تحقیق و پژوهش می کند و اگر اصطلاحات خاصی به کار برده شده ممکن است که آن زمان و دوره دقیقا از آن ها استفاده نمی شده اما شاید شبیه آن به کار می رفته و آقای میرباقری برای اینکه برای مخاطب امروزی آن اصطلاحات آشنا باشد، از واژه هایی نزدیک به آن گفتار استفاده کرده است.

گفتني است ؛ تاکنون ۷ قسمت از مجموعه مختارنامه به کارگرداني داوود ميرباقري و تهيه کنندگي محمود فلاح که در مرکز سيمافيلم ساخته شده است، از شبکه اول سيما بر روي آنتن رفته و هنوز بازي حبيب دهقان نسب در آن به نمايش در نيامده است.