به گزارش افکارنیوز،

حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: مداخلات آمریکایی، سعودی، اماراتی و حمایت از کشتار سودانی‌ها محکوم است. 

اخبار سیاسی- متن کامل توییت دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی بدین شرح است:

مداخلات آمریکایی، سعودی، اماراتی و حمایت آشکارشان از کشتار مردم متمدن سودان، قویاً محکوم است. حمایت از مطالبات مردم و تشکیل حکومت مدنی برآمده از صندوق رای ملاک اصلی است. تاریخ مصرف توسل به زور، برادر کشی، مداخله خارجی و تجزیه کشور سودان پایان یافته است.

گفتنی است شمار قربانیان حمله نظامی نیروهای سودانی به مخالفان شورای نظامی به بیش از ۱۰۰ کشته و صدها نفر هم مصدوم شده‌اند. 

اعتراضات در سودان طی روزهای اخیر پس از آن تشدید شد که مذاکره شورای نظامی انتقالی با ائتلاف «قویالحریة و التغییر» (گروه‌های خواهان آزادی و تغییر) درباره تشکیل شورای حاکمیتی و تعداد اعضای نظامی و غیرنظامی این شورا به بن‌بست رسید.

معترضان خواستار آن هستند که این شورای نظامی قدرت به دولتی مدنی تحویل دهد؛ به همین دلیل به تحصن خود در مقابل مقر فرماندهی ارتش در خارطوم ادامه داده‌اند.

«عمر البشیر» رئیس‌جمهور سابق سودان ۲۲ فروردین در پی گسترش اعتراض‌های مردمی به نابسامانی اوضاع اقتصادی، با دخالت ارتش برکنار شد و پس از آن شورای نظامی سودان قدرت را به دست گرفت که تا به امروز با خواسته معترضان برای انتقال قدرت به دولت مدنی مخالفت کرده است.