به گزارش افکارنیوز،

سید سلمان سامانى سخنگوى وزارت کشور در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: امروز ١٦ خردادماه آخرین مهلت پذیرش استعفاى مقامات براى نامزدى در انتخابات مجلس است.

اخبار سیاسی- متن کامل توییت سلمانی بدین شرح است: 

امروز ١٦ خردادماه آخرین مهلت پذیرش استعفاى مقامات براى نامزدى در انتخابات مجلس است. پذیرش استعفا ملاک است نَه صرفاً ارائه استعفا؛ جایگزین این افراد باید ظرف یک ماه آینده تعیین شوند.

 

گفتنی است در ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مشاغلی که باید متصدیان آنها برای شرکت در انتخابات از سمت خودشان استعفا دهند مشخص شده است که امروز آخرین مهلت برای پذیرش استعفای این افراد است.

افراد مشمول این قانون باید در هنگام ثبت‌نام گواهی رسمی مبنی بر قبول استعفا و عدم اشتغال به مشاغل تصریح شده در ماده ۲۹ را به همراه سایر مدارک به فرمانداری ها ارائه کنند. همچنین جایگزین فرد مستعفی هم باید از سوی مراجع ذیصلاح در نهایت ظرف مدت یک ماه به طور رسمی معرفی شود و فرد مستعفی در آن حوزه مسئولیتی نداشته باشد.

از آنجا که سمت های همتراز با مشاغل تصریح شده در ماده ۲۹ هم مشمول این حکم هستند لیست مشاغل همتراز از سازمان امور اداری و استخدامی کشور استعلام شده که فهرست دقیق آن در سایت وزارت کشور قرار گرفته است.