به گزارش افکارنیوز،

ایران «ابرقدرت» شده است؛ این جمله از حجت الاسلام سعیدی رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا است. او در تفسیر این اظهارنظرش می‌گوید: اگر معنای ابرقدرتی این باشد که هیچ تحول و تصمیمی در منطقه غرب آسیا بدون حضور و نظر ایران قابل اتخاذ نیست، این نشان می‌دهد ایران اسلامی به یک «ابرقدرت» تبدیل شد.

اخبار سیاسی- رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا درباه قدرت نظامی ایران در مقابل آمریکا به عنوان یک «ابرقدرت» می‌گوید: آمریکا به خوبی می‌داند اگر وارد عرصه جنگ با ایران شود قطعاً ضربه بسیار سنگین و گسترده‌ای خواهد خورد. از سوی دیگر دنیا به این نتیجه رسیده که مانند ایران می‌توان با تکیه بر نیروی مسلح بومی و بهره گیری از سلاح بومی مقابل ابرقدرت ایستاد.

وی افزود: کشور ما از لحاظ سلاح و تجهیزات برتری‌های بسیاری دارد. ظرفیت پهپادی کشور بسیار بالا است و ایران جز چند کشور برتر دارای فناوری پهپاد است. همچنین ظرفیت مانور دریایی کشور بسیار بالاست و دو نیروی دریایی ارتش و بخصوص نیروی دریایی سپاه حرف اول را در منطقه می‌زند.

حجت الاسلام سعیدی از نمایش نظامی آمریکایی ها در مقابل نیروهای نظامی ایران نیز می‌گوید: آمریکایی‌ها زمانی که دیدند ایران قایق‌های تندرو در سیستم دفاعی خود دارد در دکترین نظامی خودشان قایق تندرو را تعریف کردند. بعد از آن دیدند که نیرویی که این قایق‌های تندرو را هدایت کنند، ندارند. زمانی که فردی، سکان قایق تندرو را در دست می‌گیرد در واقع جان و هستی خود را در دست دارد و در نیروهای آمریکایی این ویژگی وجود ندارد. به همین دلیل این موضوع را از دکترین دفاعی خود حذف کردند.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به سیر پیشرفت نظامی ایران نیز گفت: یک کشور اگر بتواند با وجود تحریم از توپخانه شروع کرده و به موشک بالستیک برسد باید گفت این کشور بسیار موفق بوده و ایران این مهم را به خوبی انجام داده است. جمهوری اسلامی از توپخانه شروع کرد و به موشک‌هایی با برد ۲ هزار کیلومتر رسید.

نماینده سابق ولی فقیه در سپاه پاسداران در مورد بیانیه گام دوم انقلاب و سپردن مسئولیت‌ها به جوانان نیز اظهار داشت: در بیانیه گام دوم انقلاب، مقام معظم رهبری بر جوانان تاکید بسیار کردند و بدنبال تقویت انگیزه جوانان هستند. اگر به جوانان بها داده شود آنها وارد عرصه می‌شوند و می‌توانند خود را با اصول و مبانی انقلاب تطبیق دهند. رسانه‌های دیداری، شنیداری و نوشتاری بخصوص صدا و سیما نقش بسیار تعیین کننده‌ای در انتقال فرهنگ انقلاب دارند. بها دادن به جوانان و نترسیدن این از اینکه جوانان مسئولیت‌ها را برعهده بگیرند و دچار اشتباه شوند می‌تواند به انتقال ارزش‌های نظام و انقلاب به نسل بعدی کمک کند.

حجت الاسلام سعیدی در بخش دیگری از گفتگو در مورد میزان تحقق عدالت اجتماعی در نظام با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب نیز گفت: تلاش نظام به ویژه امام راحل و رهبر معظم انقلاب همین بوده تا نظام بتواند عدالت اجتماعی را اجرا و از ایجاد طبقه اجتماعی فاصله دار و متفاوت جلوگیری کند اما به رغم تمامی تلاش‌ها، احساس می‌شود هنوز با آن عدالت واقعی فاصله زیادی داریم.

وی با تاکید بر اینکه برای رسیدن به عدالت اجتماعی آرمانی نیازمند یک مجلس و دولت انقلابی هستیم تا بتوان این فاصله را کم کرد و از شکاف طبقاتی کاسته شود، تصریح کرد: حقوق‌های نجومی، زندگی‌های تجملاتی و اشرافی گری که دیده می‌شود ناشی از عملکرد سیاسیون و دولتمردان است که البته خروج از موازین و اصول انقلاب محسوب می‌شود.