به گزارش افکارنیوز،

 حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 19خرداد) قوه مقننه، در جریان بررسی گزارش طرح ملی مسکن، گفت: پیش از وزارت آقای اسلامی دولت و وزارت راه و شهرسازی برای مسکن دار کردن جوانان برنامه ای نداشت به ویژه نظارتی بر قیمت‌ها و مقابله با زمین‌خواری انجام نمی‌شد.

اخبار سیاسی- نماینده مردم سبزوار در مجلس تصریح کرد: باید کنسرسیومی متشکل از وزارتخانه های کشور، راه و شهرسازی، بانک مرکزی، سازمان نظام مهندسی، بنیاد مسکن و قوه قضائیه تشکیل شود و مشکلات در حوزه مسکن را حل کنند.

مقصودی با بیان اینکه 2 میلیون و 600 واحد مسکونی خالی در کشور وجود دارد،ادامه داد: دولت باید فکری برای تعیین تکلیف مسکن‌های احتکار شده کند ؟

وی خطاب به عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور گفت: با افزایش قیمت‌های سرسام آور جرایم شهرداری‌ها به ازای اضافه بنا چگونه می خواهیم قیمت مسکن را کنترل کنیم. بافت فرسوده شهری زیر مجموعه شهرداری ها و وزارت کشور است این در حالی است که این بخش به کلی رها شده است.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس ادامه داد: پروانه رایگان یک مخروبه را به برج تبدیل نمی کند و باید زیرساخت های لازم را در بافت فرسوده ایجاد کنیم. دلالان این اراضی را در بنگاه‌های غیرقانونی می‌فروشند در نتیجه سکونت‌های غیر رسمی افزایش چشمگیری پیدا کرده است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس تأکید کرد: در شهرهای بزرگ حاشیه نشینی افزایش پیدا کرده است برای ساماندهی این جمعیت باید شهرکهای اقماری ساخته شود.