به گزارش افکارنیوز،

«علی‌اصغر خاجی» دستیار ارشد وزیر امور خارجه ایران در امور ویژه سیاسی که دیروز (دوشنبه) ۲۰ خرداد در رأس هیأتی به منظور انجام گفتگو‌ها با مقامات روسیه درباره آخرین تحولات سوریه و یمن به مسکو سفر کرده، در ادامه ملاقات‌هایش امروز (سه‌شنبه) با «میخاییل بوگدانف» معاون وزیر خارجه و نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه در محل وزارت خارجه روسیه در مسکو به گفتگو نشست.

وی دیروز نیز با «سرگئی ورشنین» معاون وزیر خارجه و «الکساندر لاورنتیف» نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه دیدار کرده بود. در این دیدار طرفین ضمن ابراز پایبندی به حاکمیت، تمامیت ارضی و استقلال سوریه و با تاکید بر حل و فصل بحران سوریه از طریق گفتگو و راه حل سیاسی، بر ضرورت مبارزه با تروریسم تا نابودی کامل این پدیده شوم و نقش محوری چارچوب آستانه در حل و فصل سیاسی بحران سوریه همچون گذشته تاکید کردند.  

همچنین در این ملاقات، دو طرف ضرورت حل و فصل سیاسی بحران یمن با محوریت سازمان ملل متحد را خاطرنشان کردند.

علی‌اصغر خاجی سفیر پیشین ایران در پکن فروردین ماه و در پی تغییر و تحولات اخیر در معاونت‌های وزارت خارجه و انتصاب «حسین جابری‌انصاری» دستیار سابق وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی به عنوان معاون امور مجلس و ایرانیان به این سمت منصوب شد. وی در آخرین دور مذاکرات مربوط به روند آستانه در قزاقستان نیز شرکت کرد.