به گزارش فارس از خرمآباد، حسن شریعتن‍‍ژاد شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مجموع آرای ماخوذه در حوزه خرمآباد و چگنی ۲۵۶ هزار و ۹۰ رای بوده، که ایرج عبدی با کسب بیشترین رای در میان دیگر داوطلبان، به عنوان نماینده منتخب مردم برگزیده شده است.

وی در مورد انتخاب نماینده دوم این حوزه انتخابیه نیز اظهار داشت: همچنین ابراهیم آقامحمدی با کسب ۳۹ هزار و ۳۵۶ رای و محمدرضا ملکشاهی‌راد با کسب ۳۵ هزار و ۹۲۰ رای برای انتخاب نماینده دوم این حوزه به انتخابات مرحله دوم راه یافتند.

شریعت‌ن‍ژاد گفت: نتایج شمارش آرای انتخابات مجلس نهم در سطح این استان اعلام و افراد منتخب برای حضور در مجلس و همچنین داوطلبین راه یافته به دور دوم انتخابات مشخص شده‌اند و اسامی آنها به ستاد انتخابات وزارت کشور اعلام شده است.

استان لرستان در مجموع دارای ۹ نماینده در مجلس شورای اسلامی است که دو نماینده آنها مربوط به حوزه انتخابیه خرم‌آباد و چگنی هستند.

لازم به ذکر است، استان لرستان دارای هفت حوزه انتخابیه است که الهیار ملکشاهی از کوهدشت، محمدتقی توکلی از الیگودرز، حجت‌الله خدایی سوری از سلسله و دلفان مستقیما به مجلس راه یافتند.

در حوزه انتخابیه پلدختر و معمولان علی کاییدی و حمید کاضمی و در حوزه انتخابیه دورود و ازنا عباس قائد رحمت و حسین گودرزی به دور دوم انتخابات مجلس راه یافتند.

در حوزه انتخابیه بروجرد علاءالدین بروجردی به عنوان یکی از نمایندگان مردم بروجرد به مجلس راه یافت و آقایان هادی مقدسی و بهرام بیرانوند به دور دوم کشیده شدند.