به گزارش فارس،هاشمی رفسنجانی در روز گذشته با بیان سخنانی دو پهلو که رنگ و بوی خوبی را به فضای مشارکت مردم در انتخابات نمی داد عنوان کرد : " انشاالله نتیجه انتخابات همانی خواهد بود که مردم می خواهند و رای که مردم به صندوق می اندازند ، و اگر همان باشد انشا الله مجلس خوبی خواهیم داشت!! ".

در این میان آنچه که مسلم است بیان اینگونه سخنان دوپهلو توسط هاشمی رفسنجانی در رسانه ملی، درست دقایقی پس از اینکه مقام معظم رهبری با پیام محکم خود ملت شریف ایران را به مشارکت همه جانبه در یک فضای سالم و آزاد انتخاباتی تشویق کرده بودند و به مردم نوید برپایی یک مجلس پویا را داده بودند، مسلما می تواند نقض کننده سخنان حضرت آیت الله خامنه ای، در نفی فرمایشات ایشان و در جهت منحرف کردن افکار عمومی و دلسرد کردن آنها از مشارکت سیاسی در کشور باشد.

این سخنان دو پهلو که سابقه ای طولانی در کلام آقای هاشمی دارد، مردم را به یاد برخی رمزهایی می اندازد که وی با بیان آنها، شکوه حضور ملت در سال ۸۸ را به فتنه ای تبدیل کرد که تا سال ها آثار آن بر پیکره نظام اسلامی باقی خواهد ماند.

شخصیت جناب آقای هاشمی رفسنجانی در نظام جمهوری اسلامی یک شخصیت شناخته شده و مطرح برای مردم است و بدیهی است با ایراد چنین مواضع دو پهلویی برای انتخابات یا هر مسئله سیاسی کشور ، بار دیگر جریان فتنه چشم به دهان وی خواهند دوخت تا با یک طرح ریزی یک پروژه رهبرسازی و هویت دهی به خود عملیات براندازانه ای را از مجرای خود حکومت دنبال کنند ، این درست همان واقعیتی که بیش از پیش جریان فتنه را به تعامل گسترده و ارگانیک با آقای هاشمی رفسنجانی وا داشته، پتانسیل بالای این شخصیت سیاسی- روحانی، در روند تحولات و معادلات سیاسی کشور فرصت بزرگی است که هاشمی رفسنجانی آن را به سادگی در اختیار دشمن قرار داده است.