به گزارش افکارنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران ، این موضع گیری به صورت نقل قول از طرف حسین نورانی صورت گرفته است، حسین نورانی از فعالین سیاسی نزدیک به ملی مذهبی ها که سابقه محکومیت و زندان نیز دارد در صفحه فیس بوکش از دیدارش با سید محمد خاتمی و سوال از علت رای دادنش ، اینگونه نوشته است : امروز ساعاتی خدمت آقای خاتمی بودم. کاملا در جریان سنگینی فضای بوجود آمده در پی رای دادنشان بود و این فضای سنگین تا نزدیک ترین افراد و بستگان آقای خاتمی امتداد داشت.

آقای خاتمی اولین چیزی که گفت " بسیار سخت بودن " تصمیمی بود که دیروز اجرا کرد. گفت که نسبت به تبعات عاطفی رایش آگاهی داشته و نسبت به آن احساس مسئولیت سنگین و دلنگرانی می کرده. "

این روزنامه‌نگار ادامه داده است: " آقای خاتمی تاکید بر پیچیده بودن شرایط سیاسی داخلی و بین المللی کرد و ابعاد متعددی از موضوعات مختلف که هر لحظه بر تصمیمات می تواند اثرگذار شود، بر این اساس خواستار درک این پیچیدگی ها از سوی همگان شد.
او گفت مدعی این نیست که درست ترین تصمیم ممکن را گرفته، ولی سعی کرده با رعایت همه این جوانب و پیچیدگی ها اقدام کند.

نوری نژاد در پایان نوشته است: " این را هم اضافه کنم که آقای خاتمی هرگونه فشار پیدا و پنهان، معامله و پیغامی را تکذیب کرد و در مقابل این پرسش که دیروز بر روی برگه رایش چه نوشته است، گفت: " جمهوری اسلامی ".
این در حالی است که همچنان واکنشهای منفی ضد انقلاب نسبت به اقدام دیروز رییسجمهور پیشین ایران ادامه دارد.