به گزارش فارس، جواد زرین کلاه بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کل آرای ماخوذه صحیح در شهرستان شیراز ۵۱۱ هزار و ۴۲۴ رای بوده که تعداد آرای صحیح ماخوذه ۴۶۹ هزار و ۱۴۹ رای است.

وی ادامه داد: تعداد آرای مورد نیاز برای راهیابی در مرحله اول در شیراز ۱۱۷ هزار و ۲۸۷ رای است که هر کدام بیش از این عدد را کسب کنند در مرحله نخست وارد مجلس می‌شوند.

زرین کلاه ابراز داشت: بر اساس آخرین آمار نهایی شده ضرغام صادقی ۱۴۸ هزار و ۴۵۲ رای، جعفر قادری ۱۲۲ هزار و ۳۳۶ رای و احمدرضا دستغیب نیز با ۱۲۱ هزار و ۶۹۷ رای نیز در مرحله نخست به مجلس راه یافتند.

وی افزود: حسین ذوالانوار با ۱۰۷ هزار و ۳۲۰ رای و محسن مکارم شیرازی نیز با ۹۸ هزار و ۹۳۳ رای به مرحله دوم راه پیدا کردند.

این مقام مسئول بیان داشت: در مجموع یک میلیون و ۶۵۰ هزار برگ تعرفه رای به ستاد انتخابات شهرستان شیراز تحویل شد که ۵۱۳ هزار و ۴۰۸ تعرفه مورد استفاده قرار گرفت و مشارکت شیرازی‌ها حدود ۵۰ درصد بوده است.

وی تصریح کرد: نسبت به دور هشتم مجلس ۲۰ درصد افزایش میزان مشارکت آرا را داشته‌ایم.

فرماندار شهرستان شیراز در بخش دیگری از سخنان خود به علت تاخیر در آمار رسمی اشاره کرد و ابراز داشت: زمانی که هیئت اجرایی آرا را شمارش می‌کند باید در اختیار هیئت نظارت قرار داده تا تطبیق داده شود که هیئت نظارت دیشب تمام آمار را کنترل و نتیجه را اعلام کرده است.

زرین کلاه تصریح کرد: دقت و توجه در ارائه آمار صحیح رسمی برای ما ملاک بوده و به همین علت نتیجه با تاخیر اعلام شد.

به گزارش فارس، محمدرضا محمدی کشکولی با ۷۵ هزار و ۹۱۲ رای، کریم زارع ۷۴ هزار و ۸۹ رای و علی احمدی با ۵۶ هزار و ۳۶۱ رای نفرات ششم تا هشتم شدند.

نفر آخر نیز ۷۰۹ رای را به خود کسب کرده و نفر ۷۵ انتخابات شد.

داوطلبانی که شکایت دارند از امروز میتوانند شکایات خود را به هیئت اجرایی تحویل دهند تا رسیدگی کند.