به گزارش افکارنیوز به نقل از العالم، "گیل تماری" گزارشگر کانال ده تلویزیون رژیم صهیونیستی در واشنگتن در این خصوص گفت: "دو هفته پیش از دیدار مسؤولان آمریکا و اسرائیل در واشنگتن، اختلافات میان دو طرف در زمینه نحوه تعامل با برنامه هسته ای ایران به اوج خود رسید".

وی خاطرنشان کرد: " اقدام ایران در انتقال تأسیسات هسته‌ای به مخفی گاه‌هایی در اعماق زمین علت عمده شتاب زدگی اسرائیل برای حل و فصل مسأله هسته ای ایران است، زیرا این اقدام تهران فرصت‌های اسرائیل را برای حل و فصل این موضوع محدود می کند ".

تماری افزود: " نحوه برخورد با برنامه هسته‌ای ایران محور اختلافات میان مسؤلان اسرائیلی و آمریکایی است، به گونه ای که آمریکا همواره اسرائیل را از اقدام شتاب‌زده علیه تأسیسات هسته ای ایران منع کرده است ".

این خبرنگار اسرائیلی بدون اشاره به ترس صهیونیست‌ها از حمله به ایران، و پیامدهای فاجعه بار آن برای این رژیم، مدعی شد: " پرز و نتانیاهو به منظور ایجاد رویکردی واحد در تعامل با برنامه هسته ای ایران، طی هفته آینده با مسؤلان آمریکایی رایزنی خواهند کرد ".

تماری گفت: " مقامات کاخ سفید از تل‌آویو می خواهند حداقل پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از هرگونه اقدام علیه ایران خودداری کنند ".

وی گفت: " اظهارات یک دیپلمات عالیرتبه غربی در خصوص افزایش فعالیتهای هسته ای ایران در سایت هسته ای واقع در قلب کوه فوردو، اسرائیل را بشدت نگران کرده است "." دکتر زکی جمعه " استاد علوم سیاسی در بررسی این گزارش، در گفتگو با برنامه این هفته " العین الاسرائیلیه "(از نگاه رسانه‌های اسرائیل) شبکه خبری العالم تصریح کرد: " ادعاهای اسرائیلی‌ها در خصوص تسلیحاتی بودن برنامه هسته ای ایران، ادعایی پوچ و بی اساس است، رژیم اسرائیل با ادعای تسلیحاتی بودن برنامه هسته ای ایران در صدد تحریک افکار عمومی جهان علیه برنامه هسته ای صلح آمیز ایران است ".

وی خاطر نشان کرد: "اسرائیلیها از هرگونه اقدام نظامی علیه ایران ناتوانند، و ادعاهای آنان در زمینه حمله به سایتهای هستهای ایران صرفا در چارچوب جنگ روانی علیه ایران میباشد".