به گزارش افکارنیوز به نقل از ایسنا، متن اين بيانيه به شرح زير است:

حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رای در روز ۱۲ اسفند یک بار دیگر ثابت کرد که ملت پرافتخار ایران همچنان به آرمان‌های والای امام خمینی(ره) وفادار بوده و به نظام جمهوری اسلامی و رهبری معظم و انقلاب اسلامی برآمده از خون شهیدان همچنان دل بسته‌اند.

بی‌شک ملت رشید ایران در جایی که احساس می‌کنند قدرت‌های سلطه‌گر جهانی علیه منافع ملی و حقوق حقه ایران با انواع تحریم‌ها و تهدیدها صف‌آرایی کرده‌اند واکنشی حماسی‌تر از خود بروز خواهند داد و به همین خاطر افزایش بیش از ۱۴ درصد مشارکت مردم در انتخابات مجلس نهم نسبت به انتخابات مجلس هشتم بیانگر همین موقعیت‌شناسی و درک و فهم و شعور بالای ملت سرافراز ایران است.

حزب مردم‌سالاری علی‌رغم همه ناملایمات، به عنوان تنها حزب اصلاح‌طلب و پرچمدار تفکر اصلاح‌طلبی خط امامی در سراسر کشور اسامی نامزدهای خویش را برای انتخابات مجلس نهم اعلام کرده بود و البته از ۱۱۵ افراد شاخص مورد حمایت خویش فقط ۸۵ نفر تایید صلاحیت شدند. با این حال افتخار دارد که در دور نخست انتخابات مجلس نهم، حدود ۳۰ درصد از نامزدهای مورد حمایت فهرست این حزب به مجلس نهم راه یافتند و البته سرنوشت تعدادی دیگر از این نامزدها نیز در مرحله دوم انتخابات مشخص می‌شود. لذا حزب مردم‌سالاری ضمن تقدیر و تشکر از حضور پرشور مردم در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، با کمال تواضع و احترام، از آن دسته از عزیزانی که به نامزدهای این حزب رای داده‌اند، تقدیر و تشکر ویژه دارد و البته مواضع تفصیلی این حزب درمورد انتخابات مجلس نهم به‌زودی از سوی دبیرکل این حزب تشریح خواهد شد.