به گزارش افکارنیوز،

امیرحسنخانی  نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به عملکرد ۱۰۰ روزه رئیس جدید دستگاه قضا، گفت: حجت الاسلام رئیسی نخستین فردی است که از درون قوه قضائیه برای ریاست این قوه انتخاب شده است همچنین او کار خود را در دستگاه قضا از بازپرسی آغاز کرده، به مرور تمامی مراحل را پشت سر گذاشته و سرانجام هم در جایگاه ریاست قوه قضائیه قرار گرفته است.

اخبار سیاسی_ وی افزود: تمامی اقداماتی که رئیسی در این مدت انجام داده است در راستای همین شناختی است که از قوه قضاییه دارد و این اقدامات بسیار هوشمندانه بوده است.

حسنخانی تصریح کرد: آقای رئیسی در مدت ریاستشان در قوه قضائیه به مردم نشان دادند که درصدد ایجاد شفافیت هستند، همچنین اقدامات بسیاری هم طی این ۱۰۰ روز  در این‌باره انجام داده اند  که بسیار ارزشمند بوده است.

نایب رئیس کمیسیون اصل نود خاطر نشان کرد: از طرفی دیگر، رئیسی دسترسی مردم را به قوه باز گذاشته است، یعنی مردم از طریق فضای مجازی و سایر کانال‌ها و رسانه‌های مجازی می‌توانند انتقادات  و پیشنهادات خود را به رئیس قوه قضاییه برسانند.

وی با اشاره به جلسه این کمیسیون با رئیس دستگاه قضا اظهار کرد: نشستی که ما در کمیسیون اصل ۹۰ با وی داشتیم، پر ثمر بود، طی این جلسه پیشنهاد شد تا ارتباط  و تعامل سازنده تری میان قوه و مجلس برقرار شود، همچنین آقای رئیسی دستور دادند که شعب ویژه‌ای را نیز برای ما تعریف کنند؛ چراکه درحال حاضر بسیاری از پرونده‌های تحت تفحص مجلس و پرونده‌های کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در صف انتظار قوه قضاییه باقی مانده است و علی رغم تمام هزینه‌هایی که پرداخت شده است، به دلیل عدم مستندات بی نتیجه مانده اند.

حسنخانی تصریح کرد: معتقدم نتیجه عملکرد رئیسی در این مدت بسیار مثبت بوده است و در آینده هم شاهد اتفاقات بسیار خوبی در قوه قضاییه خواهیم بود؛ علاوه براین حضور رئیسی در جمع مردم از مواردی است که به راحتی نمی‌توان از آن‌ عبور کرد، چراکه این اقدامی تاثیرگذار است؛ برای مثال وقتی وی در میان مردم حضور پیدا کرده و یا از طریق مترو در محل  کارش حاضر می‌شود حس بسیار خوبی به مردم می‌دهد.

حسنخانی تاکید کرد:  مجلس شورای اسلامی در تمامی موارد در کنار اقدامات قوه قضائیه بوده و با این دستگاه همراهی خواهد کرد.