به گزارش افکارنیوز،

سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه در بیانیه‌ای در واکنش به دومین گام برجامی ایران مدعی شد: پاریس با نگرانی شدید از اقدام ایران آگاه شده است و از ایران می‌خواهیم تمامی فعالیت‌هایی را که در تطابق با تعهدات برجامی‌اش نیست، متوقف کند.

اخبار سیاسی_ بنابر گزارش خبرگزاری فرانسه، در ادامه این بیانیه آمده است: فرانسه با شرکای خود در ارتباط است تا به کاهش تنش‌ها در ارتباط با موضوع هسته‌ای ایران بپردازد.

پیش از این نیز، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه تصمیم ایران را برای غنی سازی بالاتر از حد توافق شده در سال ۲۰۱۵ محکوم کرد و مدعی شد این اقدام نقض توافق هسته‌ای به شمار می‌رود.

ایران امروز یکشنبه گام دوم خود در مسیر کاهش اجرای تعهدات برجامی را برداشت و به صورت رسمی اعلام کرد غنی‌سازی اورانیوم را در سطح بالاتر از ۳.۶۷ درصد آغاز می‌کند. عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان، به طرف‌های اروپایی برجام هشدار داد در صورتی که با تهران به راه‌حلی برای عمل به تعهداتشان و منتفع کردن ایران از این توافق بین‌المللی نرسند، تهران پس از ۶۰ روز گام سوم خود را در کاهش اجرای عمل به تعهداتش بر اساس توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ برمی‌دارد.

شایان ذکر است، تصمیم ایران در افزایش غنی‌سازی اورانیوم در واکنش به خروج یکجانبه آمریکا از برجام و عهدشکنی طرف‌های اروپایی این توافق بین‌المللی در عمل به تعهداتشان اتخاذ شد.