به گزارش افکارنیوز،

محمد جواد جمالی نوبندگانی ، با اشاره به آغاز اجرای گام دوم کاهش تعهدات برجامی ایران ، گفت: برجام به معنای برنامه جامع اقدام مشترک است که باید از سوی چندین کشور عملیاتی شود اما متاسفانه این مهم مشترک نبوده و فقط از سوی کشورمان اجرایی شده است.

در مواجه با برجام تقسیم کار بین اروپایی ها و آمریکایی ها انجام شده است

اخبار سیاسی- نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه به نظر می رسد در مواجهه با برجام تقسیم کار بین اروپایی ها و آمریکایی ها انجام شده است، اظهار کرد: بر این اساس مشاهده می شود که اروپایی ها به کاخ سفید نزدیک شده اند و ابتدا ابراز تاسف کرده، سپس توصیه کردند و اکنون نیز تهدید می کنند که بیانگر شفاف شدن نیت کشورهای غربی است.

وی ادامه داد: باید اذعان کرد که اروپایی ها به دلیل اینکه نمی خواستند تعهدات برجامی خود را عملیاتی کنند، منافع کشورمان را تامین نکردند.

این نماینده مردم در مجلس دهم در این راستا، تصریح کرد: در واقع اقدام انگلیس در آستانه فرارسیدن اجرای کاهش سطح تعهدات برجامی در گام دوم بیانگر موضوع یاد شده است.

برداشتن سقف غنی سازی اروپایی ها را نگران کرده است

جمالی نوبندگانی با اشاره به اینکه برداشتن سقف غنی سازی اروپایی ها را نگران کرده است، افزود: در واقع این موضوع همان مسئله ای است که در گذشته موجب شده غربی ها سه واکنش نشان دهند؛ ابتدا عنوان کردن که یک بلوف سیاسی است؛ سپس اقدام به ترور دانشمندان هسته ای کردند و در نهایت پای میز مذاکره حاضر شدند.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه گام دوم نقطه عطفی برای ماندگاری یا از بین رفتن برجام است، گفت: اروپایی ها می دانند که گام دوم ایران می تواند به معنای غنی سازی 20 درصد، فعال سازی فردو و فعال سازی راکتور آب سنگین اراک است.

نقش دستگاه دیپلماسی کشورمان در جهت اثبات حقانیت ایران در مواجه با برجام پررنگ تر می شود

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از امروز به بعد نقش دستگاه دیپلماسی کشورمان برای شفاف سازی در خصوص برجام پررنگ تر می شود؛ در واقع مشاهده می شود که آمریکایی ها تلاش می کنند افکار عمومی را منحرف کنند و نیاز است دیپلمات های ایرانی در جهت اثبات حقانیت کشورمان گام بردارند.

سید عباس عراقچی در نشست مشترک با ربیعی و کمالوندی برای اعلام آغاز اجرای گام دوم کاهش تعهدات برجامی ایران گفت: در گام دوم نسبت به تعهد خود در میزان درصد و غلظت غنی سازی اعلام عدم پایبندی می‌کنیم.

معاون وزیر امور خارجه گفت: امروز در پایان ۶۰ روز اول هستیم و چون خواسته‌های ما محقق نشده گام دوم را برمی‌داریم.