به گزارش افکارنیوز،

روزنامه لبنانی الاخبار فاش کرد  امارات متحده عربی برای خروج آبرومندانه از یمن دست به دامن تهران و مسکو شده؛ اما با پاسخ قاطعانه تهران روبرو شده است.

اخبار سیاسی- در گزارش روزنامه الاخبار آمده است: امارات از یمن عقب نشینی کرده است؛ مسئله‌ای که تا این لحظه با این حادثه که چند روز پیش اعلام شد با تردید برخورد می‌شود. اما اطلاعات بدست آمده از منابع گسترده نشان می‌دهد این تصمیم راهبردی نتیجه تهدیدی است که به آن‌ها اعلام شده «آتش را به درون خانه هایتان خواهیم آورد» و به همین دلیل، آن‌ها دست به دامان تهران و مسکو شده اند.

روزنامه الاخبار در ادامه نوشت: یک هیئت امنیتی بلندپایه اماراتی چند هفته و پس از انفجار‌هایی که کشتی‌های تجاری و نفتکش‌ها را در بندر فجیره در تاریخ ۱۲ مه هدف قرار داد، از تهران بازدید کرد؛ اما با این پاسخ قاطعانه تهران روبرو شد: پس از آنکه شما از خطوط قرمز عبور کردید، ما چیزی برای مذاکره نداریم.

این هیئت بلندپایه که گفته می‌شود دوبار به تهران سفر کرده است، طبق اعلام منابع آگاه دیپلماتیک با خود پیشنهادی داشته که تصور می‌کرده غیر قابل رد است. این پیشنهاد امارات سه بند مشخص داشت: نخست بازگرداندن روابط طبیعی بین دو کشور. دوم تأمین حمایت مشترک دو کشور از آبراه‌های دریایی به منظور امن کردن جریان صادرا ت نفت از تمامی کشور‌های حاشیه خلیج فارس. سوم و مهمترین آن: ما آماده ترک یمن هستیم!

روزنامه الاخبار سپس اعلام کرد پس از پاسخ قاطعانه ایران به پیشنهاد امارات، آن‌ها مأیوس نشده و به هنگام سفر عبدالله بن زاید، وزیر خارجه امارات به مسکو، خواهان میانجی گری روسیه شدند.