به گزارش افکارنیوز،

وزیر دادگستری کشورمان که در قزاقستان به سر می برد، ظهر روز گذشته با مارات بکیتایف همتای قزاقستانی خود دیدار و گفتگو کرد.

اخبار سیاسی- وزیر دادگستری کشورمان در این دیدار از قزاقستان به عنوان کشوری تأثیرگذار در منطقه و همسایه‌ای مهم برای جمهوری اسلامی ایران یاد کرد و  بر اراده دو کشور برای توسعه همکاری های قضایی و حقوقی تأکید  نمود.

وزیر دادگستری قزاقستان نیز با بیان جایگاه مهم ایران در قزاقستان، لزوم تکمیل بسترهای حقوقی لازم میان دو کشور و امضای اسناد مربوطه را مهم ارزیابی کرد و بر تقویت همکاری‌های مشترک تأکید نمود.

در این دیدار همچنین دو طرف در خصوص گسترش و تقویت همکاری‌های قضایی و حقوقی، اجرای اسناد امضا شده و بررسی اسناد حقوقی لازم برای مذاکره و امضا در آینده، سفرهای متقابل، همکاری در مجامع بین‌المللی، همکاری در امور مربوط به تبادل محکومین و استرداد مجرمین، همکاری در زمینه های جرایم سازمان‌یافته، تروریسم ، مبارزه با قاچاق مواد مخدر، حمایت از حقوق بشر، مالکیت فکری، حقوق کودکان و مبارزه با فساد  بحث و تبادل نظر کردند.

همچنین در این ملاقات، «موافقتنامه معاضدت قضایی متقابل بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان در امور مدنی» به امضای وزرای دادگستری دو کشور رسید.