به گزارش افکارنیوز،

امیرحسین احسانی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان علوم پزشکی ایران ( عضو دفتر تحکیم وحدت)  گفت: بعد از خروج آمریکا یی‌ها  از  برجام   متاسفانه هنوز شاهد  امید برخی مسئولان به اروپایی‌ها هستیم. اروپایی که مانند آمریکا به برجام عمل نکرد و عملا آنرا به جسم مرده‌ای تبدیل کرده و با پیشنهادات واهی از جمله  اینستکس به دنبال وقت‌کشی و عدم خروج ایران از برجام و تامین منافع خود است.

وی ادامه داد:‌ ما نباید فریب سراب‌های ساختگی دشمن را بخوریم و دستگاه تصمیم گیری ما مختل شود. اینستکسی که کلا 3 میلیلون یورو برای ما می‌خواهد تبادل انجام دهد آن هم در مقابلش غذا و دارو به ما بدهد در حالی که ما در سال گذشته بیش از یک میلیلارد یورو از اروپا دارو و غذا وارد کرده ایم.

احسانی گفت: در این بازی های سیاسی و رسانه‌ای هم شما مشاهده می‌کنید که تقسیم وظایف به صورتی است که آمریکا نقش پلیس بد و اروپا نقش پلیس خوب را بازی  می‌کند. همه این تحریم‌ها و بازی‌ها هم نهایتا به فشار علیه ملت ایران ختم می‌شود.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان علوم پزشکی ایران اظهار داشت: امروزه سفره ملت کوچک شده و ما که جزئی از مردم هستیم و با آنها در ارتباطیم این را حس می‌کنیم و ما همگی باید دست به دست هم دهیم و با یک بسیج ملی همانند دوران جنگ 8 ساله از این مشکلات با سلامت و امنیت عبور کنیم.

این فعال دانشجویی گفت: امروز ما بی شک در دل یک جنگ اقتصادی هستیم و باید جهادی و شبانه روزی برای خروج از این مشکلات کار کرد. بایستی جوانان مومن و دغدغه مند به صحنه عمل وارد شوند. با دولت پیر، خسته و فرتوت به جایی نمی‌رسیم. دولتی که با انحا گوناگون سعی می کند از زیر بار پاسخ گویی فرار کند و ملت را سرگرم موضوعات و مسائل دست چندم بکند.

احسانی افزود: حال که ما در جنگ به سر می‌بریم بایستی آرایش جنگی هم داشته باشیم بهترین راهکار برای مقابله با تحریم ها رونق تولید داخل و کاهش وابستگی خارجی است. باید اقتصاد کشور را درون زا و مولد کرد و نقدینگی موجود در جامعه را به سمت تولید برده و از تصدی گری دولت در اقتصاد بپرهیزیم و بخش خصوصی را به درستی وارد میدان کنیم و نیز از سهم نفت در بودجه و خام فروشی نفت  کاست تا بتوان این تهدید ایجاد شده برای ملت را  با توجه به ظرفیت های داخلی مانند نیروی عظیم کار، سرمایه های هنگفت زیرزمینی،مادی و معنوی و... به فرصت تبدیل کرد.

وی گفت: ساختارهای فعلی اقتصاد ما مناسب جنگ اقتصادی نیست.چرا هنوز مجلس دستور رهبر مینی بر اصلاح ساختار اقتصادی را عملیاتی نکرده در حالی که از مهلت 4 ماهه آن نیز چند روزی بیشتر نمانده است؟

احسانی تصریح کرد: بهتر است آقایان نمایندگان مجلس به جای انتخابات 98 به فکر اصلاح ساختارهای اقتصادی و تامین معیشت مردم باشند و بدانند اگر برای مردم کار کنند هم باری از روی دوش کشور و ملت برداشته اند و رضای الهی را در پی دارد و هم تبلیغی برای انتخاباتشان می شود.