اخبار سیاسی- " جنگ نخواهد شد، مذاکره نخواهیم کرد" این مهمترین پیامی بود که امام خامنه ای چندی پیش به مردم و مسئولان داد تا آب پاکی را روی دست غرب گراها در کشور بریزد.
به گزارش افکارنیوز، چندی است رسانه های جریان اصلاح طلب به دنبال پازلی هستند که امریکایی ها طراحی کرده اند. پس از انکه ناو آمریکایی خبر حضورش در خلیج فارس شنیده شد عده ای خبرهایی را منتشر کرد که آمریکایی ها قصد حمله به ایران را دارند، این خبر از آنجایی منتشر شد که هدف جنگی نداشت بلکه سعی در ایجاد هراس می کرد تا آمریکا موضوع مذاکره را پیش بکشد.
شینزو آبه به ایران آمد و امام خامنه ای با صراحت فرمودند که ما با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم و صداقت در میان مقامات آمریکایی بسیار کمیاب است. این موضوع پاسخ قاطعانه رهبر معظم انقلاب اسلامی به نخست‌وزیر ژاپن بود که خود را حاوی پیامی از سوی ترامپ برای جمهوری اسلامی ایران می‌دانست.
اما جریانی که از این مذاکره سود می برد در میان آمریکایی ها سعی دارد با پیغام های مختلف و ایجاد جو رسانه ای ایران را مجبور به مذاکره کند و از سوی دیگر جریان غرب گرا در کشور نیز همین خط را دنبال می کند.
اخیرا خبری منتشر شد که آمریکایی ها پیامی به روسیه داده اند تا ایران در سطح وزرای خارجه مذاکره شکل گیرد که سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن تکذیب این خبرسازی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران هیچ مذاکره‌ای با مقامات آمریکا در هیچ سطحی ندارد.
این خبرسازی ها نشان می دهد لیبرال ها دست از خبرسازی برای ایجاد مذاکه بر نداشته و به هر شکلی می خواهند فضا را آماده کنند اما همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند مذاکره نخواهیم کرد.