به گزارش افکارنیوز،

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان با اشاره به بررسی پرونده عزیزی نماینده مردم ابهر، گفت: پیش از این هم گزارشی درباره این نماینده در هیئت نظارت به دست ما رسیده بود اما قرار است روز سه‌شنبه این موضوع در جلسه این هیئت بررسی شود.

اخبار سیاسی_ وی تأکید کرد: یکی از وظایف هیئت نظارت دفاع از شأن مجلس است، البته این موضوع بدان معنا نیست که مصونیت نمایندگان مطلق است، مصونیت وکلای ملت تنها در راستای ایفای نقش نمایندگی تعریف شده است.

سلیمی اظهار کرد: اگر اقدام یک نماینده مجلس در راستای ایفای وظایف نمایندگی نباشد، قوه قضاییه می‌تواند به پرونده وی ورود کند، بر همین اساس هیئت نظارت بسیاری از پرونده‌های واصله را به قوه قضاییه برای رسیدگی ارسال می‌کند.

عضو هیئت رئیسه هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان با تأکید بر اینکه مجلس برای کسی عصمت نمی‌آورد، گفت: اتفاقا مجلس به دلیل اینکه در معرض آسیب قرار دارد، ممکن است برای برخی که خودساخته نباشند، خطرآفرین هم باشد.

هفته گذشته عزیزی نماینده ابهر توسط قوه قضاییه به دلیل اتهامات اقتصادی بازداشت اما بعد از آن آزاد شد، البته به گفته جمالی سخنگوی هیئت نظارت در این پرونده موضوع عزیزی در این هیئت بررسی شده و اقدامات وی را خارج از وظایف نمایندگی تشخیص داده نشده است.