به گزارش افکارنیوز،

علی ربیعی در نشست خبری هفتگی خود که عصر امروز در ساختمان کوثر نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: برگزاری انتخابات شورایاری‌ها کاملا قانونی است.

اخبار سیاسی- وی افزود: اینکه این انتخابات را منع کنیم نوعی سختگیری برای مشارکت در انتخابات و دولت موافق برگزاری آن است.

سخنگوی دولت تصریح کرد: رشد تورمی مثل قبل نیست اما به این معنا نیست که ارزانی می‌شود ولی جلوی رشد فزاینده گرانی‌ها گرفته شده است. رشد اقتصادی مثبت می‌شود و کنشگران اقتصادی به سمت سرمایه‌گذاری حرکت می‌کنند.

ربیعی درخصوص توقیف نفتکش انگلیس تصریح کرد: تا تخلفی کشتی انگلیسی انجام می‌دهد برخی کشورها درخواست رفع توقیف می‌دهند، ما از آنها می‌خواهیم درخواست رفع توقیف کشتی ما را بدهند، مقایسه توقیف دو نفتکش خوانش غلط است، ما تا به الان برای حسن نیت اغماض می‌کردیم ولی ما ملزم به اغماض نیستیم، به هیچ عنوان بحث تلافی نیست بلکه این کار یک اقدام حقوقی از طرف ایران بوده است، ما برای جلوگیری از مشکلات محیط زیستی در آب‌های خودمان این کار را انجام دادیم.

وی درباره نرخ ارز گفت: معمولا اتفاقات حوزه اقتصادی آثار خود را با تاخیر می‌گذارد، پیش بینی ما بر ثبات بازار است،دولت به دلیل شرایط تحریمی چند نرخ را برای نرخ ارز تحمل کرده ولی برای حمایت از دهک‌های پایین کماکان ارز 4200 تومانی را برای کالاهای خاص ادامه خواهد داد. با سیاست‌های اقتصادی بوده که به ثبات رسیدیم، علت تاخیر بازار متشکل ارزی صرفا فنی است.

سخنگوی دولت خاطر نشان کرد: به هیچ عنوان نرخ ارز از پیش تعیین‌شده نداریم، باید از مردم به‌خاطر کنش صحیح اقتصادی تشکر کنیم، دولت گسترش رنج‌آور اقتصادی را دنبال می‌کند، با تصمیم دولت در زمینه بازرگانی به مردم کمک می‌شود، امیدواریم بتوانیم شوک 18 ماهه که هیچ دوره‌ای سابقه نداشته را به‌خوبی رد کنیم.

ربیعی همچنین اظهار کرد: کشتی از ایران در برزیل توقیف نشده بلکه به دلیل عدم سوخت‌رسانی از سوی برزیل به‌خاطر تحریم‌های ظالمانه آمریکا متوقف شدند و در تلاش هستیم تا کشتی‌ها را به داخل برگردانیم.