افكار نيوز:علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي در ادامه سفر يك روزه خود به استان كرمانشاه در مراسم بزرگداشت سالروز عمليات غرور آفرين مرصاد كه در تنگه مرصاد و در محل وقوع اين عمليات برگزار شد، حضور يافت و طي سخناني ضمن تبريك ميلاد حضرت مهدي (عج) و نيمه شعبان اظهار داشت: امروز از دو جهت روز پر اهميتي است كه اين دو امر نيز به يكديگر مرتبط هستند. چرا كه از يك طرف ميلاد حضرت مهدي (عج) است و وجود همه عالم در گروه اوست و از سوي ديگر نيز سالروز يك عمليات ظفرمند و پر ارزش براي انقلاب اسلامي ايران به نام عمليات مرصاد است.
وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه عملیات مرصاد نماد مقاومت ملت ایران محسوب می‌شود، تصریح کرد: وجود حضرت مهدی(عج) منشأ فیض برای همه موجودات است و ما نیازمند وجود ایشان هستیم.
رئیس مجلس اضافه کرد: مبنای حرکت انتظار که نقطه کمالی برای تفکر اسلامی است در توحید و ایمان قرار دارد. یک انسان موحد، یکتاپرست و معتقد است که صراط مستقیم راهی برای رسیدن بهی توحید است.
رئیس قوه قانون گذاری کشور بر همین اساس یادآور شد: انسان معتقد کسی است که حضرت ولیعصر(عج) را به درستی بشناسد یعنی اهل جهاد و مبارزه با استکبار باشد، هدف ولیعصر(عج) از ظهور و قیام ایجاد نوعی عدالت در همه ابعاد و برای همه بشریت و ایجاد امنیت، نشاط و فضای کار برای همگان است.
به گفته وی، در زمان ظهور حضرت مهدی(عج) بشریت تنفس به فضای توحیدی می‌کنند که توام با عدالت و آرامش است.
لاریجانی اضافه کرد: در آن دوران عدالت به نحوی برقرار است که در روایات وجود دارد که دیگر نیازی پرداخت زکات نیست و همه با زندگی خوب و در خور شان زندگی می‌کنند و تلاش آنها این است که افراد با کرامت زندگی کنند.
وی با بیان اینکه مسیر مهدی(عج) چنین مدنی است، عنوان کرد: پیامبر(ص) فرمود انتظار از بالاترین عبادات است. مکتب انتظار چنین الگویی را ترسیم می‌کند؛ برای اینکه پشوانه قوی برای تک تک مومنان است. انسان منتظر همیشه برای سازندگی کشور و مجاهدت در راه حق و مبارزه با استعمار و استبداد آماده است.
رئیس مجلس در بخش دیگر از سخنان خود به گذشت ۳۱ سال از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران اشاره کرد و در این زمینه توضیح داد: مشاهده می‌کنید در طول این ۳۰ سال پس از انقلاب با انواع دسائس دشمنان مواجه بودیم که آمریکا برای ایران طراحی کرد اما نتوانست در این زمینه موفق شود، و علت آن داشتن خصوصیات انتظار و تعلیمات روحانیت به سربازان امام زمان(عج) است.
لاریجانی همچنین با تاکید بر اینکه انتظار به معنای سازندگی و در میدان بودن است متذکر شد: به همین دلیل است که انواع شگردهایی که را که دشمنان نسبت به ایران طراحی می‌کنند را ملت ایران خنثی می‌کنند.
ادامه دارد…
انتهای پیام / ع